KRIZMA U SRIJEMSKIM KARLOVCIMA

08. svibanj 2012.

Karlovci_krizma_2012.-pf1SRIJEMSKI KARLOVCI (TU) - Na Petu vazmenu nedjelju 6. svibnja 2012. godine u prijepodnevnim satima srijemski biskup mons. Đuro Gašparović predvodio je euharistijsko slavlje uz koncelebraciju župnika vlč. Ivana Rajković i vlč. Ivice Čatić, profesora na KBF-u u Đakovu i tom prigodom je podijelio sakrament potvrde mladim krizmanicima župe Srijemski Karlovci.

SRIJEMSKI KARLOVCI (TU) - Na Petu vazmenu nedjelju 6. svibnja 2012. godine u prijepodnevnim satima srijemski biskup mons. Đuro Gašparović predvodio je euharistijsko slavlje u župi Presvetog Trojstva u Srijemskim Karlovcima uz koncelebraciju župnika vlč. Ivana Rajković i vlč. Ivice Čatić, profesora na KBF-u u Đakovu i tom prigodom je podjelio sakrament potvrde mladim krizmanicima župe.

Karlovci_krizma_2012.-pf2

U homiliji biskup Gašparović je naglasio,: „Duh Sveti neprestano govori i meni i vama potičući nas da budemo dosljedniji katolici nego što jesmo. Govori nam da bismo mogli živjeti spremnije po zapovijedima Božjim i potpunije izvršavati zakon ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Mogao bi na brak i obitelj gledati čistije i svetije, zdravijim pogledom. A naša molitva, naše pouzdanje u Boga, naša vjera, čitav naš kršćanski život i djelovanje moglo bi biti dosljednije, potpunije, neustrašivije i dostojnije . Zar da taj veliki dar ljubavi Kristove, dar Duha Svetoga, ostane samo na početku ili na ovom podjeljivanju sakramenta Potvrde kao sjećanje što se jednom dogodilo?

Karlovci_krizma_2012.-pf3

A Potvrda, koju sada primaju ovi članovi naroda Božjega u ovoj našoj župi a i mi smo krizmani, je znak i dar mudrosti, razuma, savjeta, jakosti, znanje, pobožnost i strah Božji i toga znaka i dara se ne treba stidjeti. To je neizbrisivi znak ili pečat“.

Karlovci_krizma_2012.-pf4

Biskup je poručio: „Probudimo se i osvijestimo. Bog nam ne daje duha strašljivosti, nego svih sedam darova i još puno više. Budimo ponosni i radosni što se sada i na nama izlijeva milost Duha Svetoga, snaga ljubavi, po kojoj možemo činiti sve. Mi treba da izgrađujemo ovu našu župu, da izgrađujemo Crkvu, narod Božji, živu Crkvu, sastavljenu od živih članova, koji smo svi mi, a posebno ovi novi članovi, ovi krizmenici. Pri toj izgradnji  možemo iz života ove zajednice puno doprinijeti i svojim iskustvom kršćanskog života, rasta u vjeri, izgradnje zajednice Crkve, posebno ove župe, da i ovi krizmanici osjete primjer kršćanskog života i rasta.“

Karlovci_krizma_2012.-pf5

Nakon homilije biskup je podijelio sakrament svete potvrde.

Tomislav Mađarević