OBITELJSKI DAN U ŽUPI NOVI BANOVCI

NOVI BANOVCI (TU) – Svake godine, prva ili druga nedjelja nakon proslave crkvenoga goda, dogovorena je između župljana i župnika da bude posvećena obiteljima. Na poseban način taj se dan želi osvrnuti na obitelji, okupiti ih i progovoriti o njihovim vrednostima. Tako je i ove godine, drugi put po redu 16. rujna 2012. godine, u župi Rođenja Blažene Djevice Marije u Novim Banovcima organiziran taj dan.

Obitelj._dan_N._Banovci_2012._pf2

Dan je započeo redovitom nedjeljnom misom, okupivši lijepi broj vjernika u obiteljskom okruženju. Župnik je kroz svoju propovijed zajedno sa svojim vjernicima pitao se da li im djela govore o veličini vjere koju imaju. Ili je to samo nešto čime se povremeno pohvale. Vidi li se u životima naših obitelji da smo ljudi vjere, ima li ljubavi u obiteljima, zajedništva, razumijevanja. Pokušava li se s Bogom naći riješenje za životne probleme. Jesu li muževi i žene prihvatili zadaću odgoja djece te uzajamnog prihvaćanja. Po završetku mise, župnik je pozvao sve koji su došli na nastavak toga dana koji je bio pripravljen u dvorištu župe.

Obitelj._dan_N._Banovci_2012._pf1

Druženje je nastavljeno prvo uz prigodan ručan, paprikaš koji je jedan od župljana svojim umijećem pripravio a na radost svih prisutnih. Dok su domaćice dan zasladile svojim kolačima. Drugi dio se nastavio kroz sudjelovanje u raznim sportskim aktivnostima. Nogomet, odbojka, tenis, ples, pikado, navlačenje konopca, penjanje uz konopac i druge društvene igre privukle su sve prisutne ovoga dana. Obiteljski dan trajao je do kasnih popodnevnih sati ostavljajući i ove godine uspomenu na lijepo provedeni dan obitelji i vjernika jednih s drugima.

Dušan Milekić