ZAHVALA NA REDOVITOM SUSRETU STUDENATA I MLADIH RADNIKA

PETROVARADIN, 26. svibnja 2011. - U Biskupijskom pastoralnom centru Srijemske biskupije u Petrovaradinu održan je redoviti tjedni susret studenata i mladih radnika naših nad/biskupija i apostolskog egzarhata za vjernike bizantskog obreda u Srbiji i Crnoj Gori.

Studenti_i_mladi_26.5.2011._foto11

Specifičnost ovog susreta jest u tome što je ovo zajednički susret kao završetak okupljanja u ovome semestru. Početak susreta bio je u župnoj crkvi sv. Jurja u Petrovaradinu gdje je svetu misu zahvalnicu za konac školske-akademske godine 2010./2011. predslavio biskup srijemski mons. Đuro Gašparović u koncelebraciji s Ivicom Damjanovićem, Ivanom Rajkovićem i Mirkom Štefkovićem, a mlade su ispovijedali Božidar Lusavec i Marijan Vukov.

Mladima je biskup poručio da sada u okviru euharistije zahvale za darove primljene od Gospodina ali i da mole za blagoslovljen rad i studij što im sada predstoji u ispitnom razdoblju.

Na koncu misnoga slavlja povjerenik za mlade Međunarodne biskupske konferencije sv. Ćirila i Metoda i koordinator i voditelj Biskupijskog pastoralnog centra Ivica Damjanović poručio je mladima da čuvaju ove susrete i pozovu i druge kako bi međusobno uz druženje i prisustvo Krista svjedočili drugima svoju vjeru. Osobito je pozdravio one studente koji se nakon ovoga semestra, nakon završetka svoga školovanja, vraćaju svojim župama te da ne zaborave nositi Isusa Krista ma gdje se nalazili.

Studenti_i_mladi_26.5.2011._foto16

Nakon euharistijskog slavlja druženje je nastavljeno u Biskupijskom pastoralnom centru uz razgovor o temama protekle akademske godine te uz pjesmu kao i tradicionalni domjenak.

Marijan Vukov