MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

VJERONAUČNI IZLET U ŠUMU

08. svibanj 2024.

Djeca od prvog do sedmog razreda župa i filijala šidske općine umjesto vjeronaučnog susreta boravila su u prirodi

LJUBA (TU) - U sklopu župnoga vjeronauka u subotu, 27. travnja, organiziran je vjeronauk u prirodi, šetnja kroz šumu. Župnik preč. Nikica Bošnjaković dovezao je župnim kombijem  tridesetero djece iz župa kojima upravlja u crkvu Sv. Ilije proroka u Ljubi, filijalu župe Erdevik. Nakon posjeta crkvi krenuli su u šetnju kroz šumu istražujući bogatstvo prirode koju je nebeski Otac stvorio. Budući da je područje šume na obroncima Fruške gore, djeca su imali težak zadatak sa svojim župnikom Bošnjakovićem i vodičem Miroslavaom Šili, propješačiti rutu od 5 km, koja je bila puna uzbrdica i nizbrdica. Tražeći vjeverice, cvijeće i gljive, pjevali su svete pjesme. Po završetku šetnje umor je bio očigledan. Za okrijepu nakon dugog pješačenja domaćini, vjernici iz filijale Ljuba, pripremili su djeci pečene kobasice,  palačinke sa premazima rasnih vrsta, piće i grickalice. Hvala sv. Iliji proroku na lijepom danu i zagovoru kod Boga, te se nitko  tijekom izleta nije ozlijedio.

Župni ured Erdevik