TIJELOVO U ŽUPI GOLUBINCI

11. lipanj 2012.

Golubinci_Tijelovo_2012._fotoGOLUBINCI (TU) - Svetkovina Tijelova proslavljena je u srijemskoj župi "Sveti Juraj, mučenik" u Golubincima svečanom svetom misom  i tijelovskom procesijom. Svečanost je predvodio župni upravitelj Željko Tovilo.

GOLUBINCI (TU) - Svetkovina Tijelova proslavljena je u srijemskoj župi "Sveti Juraj, mučenik" u Golubincima svečanom svetom misom  i tijelovskom procesijom. Nakon svete mise, koju je predvodio župnik Željko Tovilo, održana je i svečana procesija oko crkve gdje su vjernici pripremili i ukrasili četiri postaje (sjenice) kod kojih su se čitali odlomci Evanđelja i molio blagoslov za cijelu župu.

Golubinci_Tijelovo_2012._foto

U homiliji župnik Tovilo je naglasio: “Doista je veliko otajstvo Euharistija čiji smo postali svjedoci kako svećenici tako i ostali vjernici. To je otajstvo ljubavi bez granica 'budući da je ljubio svoje, one u svijetu, do kraja ih je ljubio' (Iv 13,1); to je otajstvo jedinstva koje se prelijeva na nas iz vrela trojstvena života i čini nas 'jedno' darom Duha Svetoga (Iv 17). To je veliko bogatstvo kršćanskog života. Htio je Sin Božji da sve to bogatstvo bude sadržano u Nekrvnoj Žrtvi Novoga zavjeta, u svetoj misi, u Euharistiji. Svuda po zemlji i do konca ljudske povijesti čovječanstvo će imati u svojim rukama Dar dostojan Neizmjernog Boga. 'Jer od istoka do zapada veliko je ime moje među narodima i na svakom mjestu prinosi se žrtva čista Imenu mojemu' (Mal 1,11), rekao je predvoditelj slavlja i nastavio, vrijednost Euharistije razlijeva se u razmjerima svijeta i prelazi u vječnost preko granica vremena. Ona je uvijek novi i veliki događaj u zbivanju svemira i najsvetiji čin poklona, zahvalnosti, zadovoljštine i prošnje. Euharistija je živi Krist među nama. A taj božanski dar i tu nedokučivu tajnu položio je Isus u svećeničke ruke kad je rekao 'Ovo činite meni na spomen'. Zato, molimo za svoje svećenike i za nova svećenička i redovnička zvanja“, pozvao je Tovilo na kraju homilije.

Ž. T.