SVETI MARKO U RUMI

Euharistijskim slavljem u župnoj crkvi te obredom blagoslova polja i pšenice u rumskom ataru, proslavljena je blagdan sv. Marka evanđeliste

ŽUPA RUMA NA „PROLEĆNOM TRGU“

Župa Uzvišenja svetog Križa učestvovala je na manifestaciji „Prolećni trg“ u četvrtak, 25 travnja

19. travanj 2024.

Biskupski ordinarijat i Ured za pastoral mladih Srijemske biskupije organiziraju u subotu, 11. svibnja, šesnaesti susret mladih pod geslom: „Kao što mene posla Otac, i ja šaljem vas“ (Iv 20,21b). Domaćin ovogodišnjeg susreta je župa sv. Ane u Maradiku.

Okupljanje započinje u 9.30 sati u župnom dvorištu. Sudionici će prije slavlja svete mise imati priliku za ispovijed. Prije mise, kao i ranijih godina, mladi će moliti za mlade. Ovogodišnje euharistijsko slavlje predvodit će srijemski biskup mons. Fabijan Svalina.

U popodnevnom programu katehezu na temu gesla susreta održat će ovogodišnji gost fra Stjepan Brčina, franjevac konventualac iz Zagreba, poznat po svom pastoralnom radu s mladima.

Susret predviđa i druženje sudionika kao i različite slobodne aktivnosti, te će svaki učesnik, kao i prijašnjih godina, dobiti maljicu s geslom susreta.

Prijave traju do 1. svibnja. Pozivamo sve mlade: krizmanike, srednjoškolce, studente i radničku mladež, da se prijave preko svojih župnika te sudjeluju na ovogodišnjem susretu, koji će ih duhovno obogatiti, te donijeti radost novih prijateljstava.

Satnica susreta:

9.30 – 10.00: okupljanje u župnom dvorištu, podjela majica, upoznavanje župe domaćina

10.30: ulazak u Crkvu, prilika za ispovijed

10.45: Molitva mladih za mlade i sveta misa