BISKUP FABIJAN PREDVODIO ZAHVALNO SLAVLJE JUBILEJA

Srijemski biskup koadjutor predvodio je misna slavlja kojim je obilježeno 50 godina od osnutka Hrvatskih katoličkih zajednica u Gelsenkirchenu i Bochumu

SLAVLJE PRVE PRIČESTI U ŠIDU

Dvije prvopričesnice su u nedjelju, 4. lipnja, prvi put blagovale euharistijskog Isusa u župi Presvetog Srca Isusova

SLAVLJE PRVE PRIČESTI U SRIJEMSKOJ KAMENICI

U Srijemskoj Kamenici šestero prvopričesnika

YOURJOB2 - NOVI MEMORANDUMI I STRUČNA PRAKSA U ŠIDU

U Šidu potpisana dva memoranduma o saradnji i razumijevanju i započela stručna praksa

DANI KUGLOFA U SRIJEMSKIM KARLOVCIMA

Manifestacija koja od zaborava čuva baštinu podunavskih Nijemaca

SV. MISA IZ RUME U DIREKTNOM PRIJENOSU NA HRT-U

22. svibanj 2023.

Prvi puta na HRT-u prijenos redovitog nedjeljnog misnog slavlja iz Srijemske biskupije

RUMA (TU) - Misno slavlje VII. vazmene nedjelje, 21.05.2023 u župi Uzvišenja svetog Križa u Rumi izravno je prenosila Hrvatska radiotelevizija na svom prvom programu u 10h. Misu je predvodio mons. Josip Ivešić, župnik u Rumi i generalni vikar Srijemske biskupije, a liturgijsko pjevanje animirao župni mješoviti pjevački zbor s orguljašicom. Župljani Rume velikodušno su dočekali ekipu HRT-a te nakon mise nastavili zajedništvo kroz međusobni razgovor, pjesmu i zajednički ručak.

„Dojmovi su prekrasni, ovdje smo susreli ljude koji žive svoju vjeru, ljude koji su katolici i koji su ovdje već stoljećima. Ljudi koji borave i žive ovdje zrače i nose poruku evanđelja radosne vijesti, odnosno poruku mira, ljubavi, sloge i tolerancije. Naš posao je da u službi evangelizacije Crkve putem medija prenesemo radosnu poruku do mnogih srdaca, staračkih domova i situacija u kojima ljudi danas žive. Ovo nam je prvi put da prenosimo izravni prijenos iz Srijemske biskupije, što predstavlja posebnu vrijednost za naše gledatelje. Također drago mi je da smo u Srijemu naišli na zajedništvo i vjeru različitih nacionalnosti u istom duhu, koje pokreće ista vjera, nada ufanje i ljubav“ zaključuje Dragutin Siladi, Urednik i komentator prijenosa misa Hrvatske Radio Televizije.

Tijekom zajedničkog susreta i ručka mons. Josip Ivešić zahvalio se svim domaćinima i župljanima koji su pomogli da se današnji događaj realizira u njihovoj župi. Također, zahvalio se Hrvatskoj radioteleviziji na prijenosu, te uredništvu i novinarima Radiotelevizije Vojvodine i Hrvatske Riječi što su ispratili ovaj događaj.