POZIV ZA NEDJELJU CARITASA U SRIJEMSKOJ BISKUPIJI

08. prosinac 2011.

PETROVARADIN, 4. prosinca 2011. - Dana 21. studenoga ove godine predsjednik Caritasa Srijemske biskupije mons. Đuro Gašparović i ravnatelj preč. Jozo Duspara pozvali su sve vjernike biskupije da se uključe u obilježavanje nedjelje Caritasa 11. prosinca 2011. godine.

PETROVARADIN, 4. prosinca 2011. - Dana 21. studenoga ove godine predsjednik Caritasa Srijemske biskupije mons. Đuro Gašparović i ravnatelj preč. Jozo Duspara pozvali su sve vjernike biskupije da se uključe u obilježavanje nedjelje Caritasa. "Približava se Nedjelja Caritasa koju ćemo u Srijemskoj biskupiji obilježiti u nedjelju 11. prosinca 2011. godine. Toga dana smo pozvani da dublje razmotrimo poslanje Caritasa i primjenu u svakodnevnom životu naših župnih zajednica. Prisjetimo se onih koji su u pastoralnoj, duhovnoj, tjelesnoj i materijalnoj životnoj potrebi i nađimo načina kako preko Caritasa Srijemske biskupije njima pomoći.

Ovim provedbenim dekretom pozivamo sve župne urede i župne Caritase u Srijemskoj biskupiji da se uključe u akciju prikupljanja darova za Caritas u župama i filijalama, koju organizira Caritas Srijemske biskupije. Akciju je dužna provesti svaka župa, a prikupljat će se novčani prilozi i po mogućnosti darovi u naravi.

Novac će se prikupljati putem darova vjernika tijekom svete misa kao i dobrovoljnim prilozima na neki drugi način kako odredi svaki pojedini župnik. Eventualne darove u naravi podijelit će se potrebnima u župi ili dostaviti Caritasu Srijemske biskupije.

Ovom prilikom unaprijed zahvaljujemo na suradnji, a povjerenim Vam vjernicima na pomoći onima koji su u potrebi." Predsjednik i Ravnatelj.

Tomislav Mađarević