NOVI BOGOSLOVI U ĐAKOVAČKOM SJEMENIŠTU

01. listopad 2015.

ĐAKOVO (TU) - U nedjelju, 27. rujna 2015. u Bogoslovnom sjemeništu u Đakovu okupila su se četrnaestorica novih bogoslova, kako bi prigodnim trodnevnim uvodnim programom započeli svećeničku formaciju. Jedanaestorica od njih s ovom godinom započinju i prvu godinu studija na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu.  To su Nikola Andrić (Kuševac), Bruno Diklić (Slavonski Brod 7), Robert Erk (Osijek 2), Krešimir Iljazović (Slav. Brod 6), Matej Jurišić (Bukovlje), Matej Krešo (Tenja), Antun Nikolić (Otok), Matej Vereš (Josipovac 2), Josip Vuksanović (Semeljci) i oni su kandidati Đakovačko-osječke nadbiskupije, te Dejan Komjat (Šid), kandidat Srijemske i Bogdan Rudinski (Subotica) kandidat Subotičke biskupije. Tu su i dvojica koji su već završili studij teologije – Gabrijel Prekratić (Ivanovac) i Blaž Jokić (Privlaka), te jedan koji je pri završetku studija – Zlatko Hnatešin (Odvorci).

Uvodni program predvidio je više sastanaka sa svećenicima odgojiteljima, raznolike molitvene točke, pohod Župi Presvetog Trojstva u Tordincima i župniku vlč. Dejanu Bubalu. Program je predvidio i susret s nadbiskupom Đurom Hranićem u Nadbiskupskom domu, koji se dogodio u utorak, 29. rujna. Nadbiskup je ohrabrio okupljenu mladost na predano nasljedovanje Krista i pažljivo i otvoreno osluškivanje Božje volje za svakoga pojedinoga. Ovom su se susretu priključili i umirovljeni nadbiskup Marin Srakić, generalni vikar Ivan Ćurić te svećenici koji rade u nadbiskupskim uredima.   Domagoj Lacković

Preuzeto sa http://www.djos.hr