MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

NEDJELJA BRAČNIH JUBILEJA U ŽUPI UZVIŠENJA SVETOG KRIŽA U RUMI

30. studeni 2022.
Župljani Rume započeli Advent slavljem zajedništva kroz obilježavanje bračnih jubileja.

RUMA (TU) - U nedjelju, 27. studenog 2022. godine, na prvu adventsku nedjelju, u župi Uzvišenja svetog Križa u Rumi proslavljena je nedjelja bračnih jubileja.
Na samom početku svete mise, zapaljena je prva adventska svijeća, koja nosi naziv pomirenje. Učinila su to djeca mlađe vjeronaučne skupine uz prigodne molitvene zazive za mir i pomirenje. Misno slavlje predvodio je župnik Josip Ivešić.
U svojoj homiliji župnik je naglasio kako u životu postoji vrijeme za sve: tako za san ali i za budnost. Pred nama je vrijeme budnosti, u kojem bdijemo nad sobom, jer nam je sada spasenje sve bliže. Kako je apostol Pavao rekao: „Noć poodmače, dan se približi! Odložimo dakle djela tame i zaodjenimo se oružjem svjetlosti“. Pred nama je advent, vrijeme pokore, ali i vrijeme radosnog iščekivanja ponovnog susreta sa Kristom.
U ovoj župnoj zajednici, ove nedjelje, ta radost bila je prepoznatljiva na poseban način i kroz zahvalnost za naše obitelji i sve bračne parove. Četiri bračna para naše župe: Đetvaj, Mikolaci, Lanc i Čaljkušić, obilježila su svoje jubileje, od 10 do 55 godina bračnog zajedništva. Bračni parovi su skupa izgovorili molitvu obnove svojih zavjeta, a župnik izrekao prigodnu završnu molitvu. Na koncu misnog slavlja, župnik Josip Ivešić uručio je prigodnu čestitku bračnim parovima, te im darovao krunicu. Krunica je poziv na molitvu, a bračno zajedništvo slika saveza sa Gospodinom, bez koga ništa ne bi ni bilo moguće. Upravo uz takvo shvaćanje bračnog i obiteljskog života, te molitvu moguća je i ustrajnost u zajedništvu.
Liturgijsko pjevanje animirao je župni zbor, pod ravnanjem Katarine Horvatić Atanacković. Nakon misnog slavlja uslijedio je Agape u pastoralnom centru, gdje su se okupili župljani kako bi u zajedništvu proslavili i ovaj lijepi dan darovan od Gospodina.

Tekst i fotografije: Milena Mikolaci