NAJAVA KONCERTA MARIJANSKIH PJESAMA NA TEKIJAMA

13. svibanj 2012.

Tekije_plakat_koncert_19.05.2012-PETROVARADIN (TU) - U subotu 19. svibnja 2012. godine Biskupijsko svetište Gospe Snježne na Tekijama i ove će godine biti domaćinom glazbene svečanosti, koncerta Marijanskih pjesama pod sloganom: „Molitvom i pjesmom Gospi Tekijskoj!

PETROVARADIN (TU) - Biskupijsko svetište Gospe Snježne na Tekijama i ove će godine biti domaćinom glazbene svečanosti, koncerta marijanskih pjesama. Na ovom, drugom po redu, događaju okupiće se pjevači i svirači, kako bi svojim umijećem odali čast Onoj koja je „svake hvale predostojna“, te raznolikošću pjesama svjedočili o neiscrpnom bogatstvu katoličkog glazbenog naslijeđa.

Koncert će se održati u subotu 19. svibnja 2012. godine pod sloganom: "Molitvom i pjesmom Gospi Tekijskoj!

Crkva_na_Tekijama

Tekije_plakat_koncert_19.05.2012-

Svečanost započinje u 17 sati svetom misom koju će predvoditi srijemski biskup, mons. Đuro Gašparović, a nastaviti se nastupima pozvanih sudionika.

Obilježavajući ovu 'Godinu vjere', koju je papa Benedikt XVI. najavio, Srijemski biskup je ovu pastoralnu godinu proglasio „Godinom svećeničkoga i redovničkog poziva“. Stoga je biskup pozvao da se uz molitvu i promicanje svećeničkoga i redovničkog poziva, u istinskom duhu crkvenoga zajedništva, velikodušno uključe i pojednici i zajednice – svatko prema stvarnim prilikama svoga života, službe i odgovornosti.

Tako će se i ovo slavlje, ovaj koncert Marijanskih pjesama se uključiti na osobit način i uzveličati ovu „Godinu svećeničkoga i redovničkog poziva“. U slavlju će se priključiti i bogoslovi Đakovačke-osječke nadbiskupije i sestre službenice Presvete Bogorodice iz Ruskog Krstura.

Tomislav Mađarević