HUMANITARNI BOŽIĆNI KONCERT

26. prosinac 2023.

Internacionalna zajednica studenata iz Beograda održala je humanitarni koncert u Srijemskoj  Mitrovici, gdje su sa radošću i pjesmom navijestili dolazak Božića

SR. MITROVICA (TU) - Internacionalna zborska zajednica crkve sv. Petra iz Beograda, održala je humanitarni Božićni koncert u katedrali sv. Dimitrija 23. prosinca. Prije dvije godine mladi studenti iz čitavog svijeta samostalno su se okupili i osnovali muzički sastav koji od prošle godine dobio novu, humanitarnu dimenziju. Nastupali su u crkvi sv. Petra u Beogradu, a snimke njihovih koncerata i nastupa možete videti na YouTube kanalu pod nazivom „Songs for God“. Od samog početka, 2021. god. ova grupa, odnosno ovaj zbor je promjenljiv, s novim članovima koji se uključuju svake godine. Multikulturalni sastav grupe, obično predstavljaju najmanje 10 nacionalnosti, a njihov zajednički cilj je ujediniti različite božićne tradicije iz cijelog sveta, predstavljajući repertoar koji ne samo da uključuje lokalne božićne pjesme već i čuvene svjetske melodije.

Ovu grupu vodi student ekonomije Glody Beya Bakulikira, a grupu čine kršćani koji dolaze iz raznih zemalja širom svijeta: Jamajka, Kenija, DR Kongo, Rusija,  Angola, Vels i Gana. Tijekom koncerta u Srijemskoj Mitrovici, publika je imala priliku poslušati božićne pjesme i recitale na više jezika jezicima. Tako se pjevalo na engleskom, španjolskom, francuskom, svahili, ruskom, kirundi, latinskom, talijanskom, maši, lingalom i na portugalskom. Božićnu radost i veselje mladi pjevači prenijeli su na prisutne, a publika je također složno pjevala s gostima najavljujući slavu Gospodina koji dolazi.

Nakon koncerta prikupljan je dobrovoljni prilog, koji će zahvaljujući biskupijskom Caritasu biti usmjeren na darivanje i pomoć najpotrebitijima tijekom božićnih blagdana. Biskup mons. Fabijan Svalina je pozdravio i zahvalio gostima na njihovom skladnom i lijepom pjevanju, te pozvao sve vjernike da uđu u božićno vrijeme sa veseljem i radošću koje nosi rođenje našega Gospodina, Isusa Krista. Nakon koncerta, gosti i domaćini zadržali su se u župnoj dvorani, gdje su uz posluženje i razgovor stvorili nova prijateljstva, zahvalni na ovoj jedinstvenoj prilici za susret i druženje.