MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

CARITASOVA DONACIJA OPĆOJ BOLNICI U SRIJEMSKOJ MITROVICI

16. prosinac 2020.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) – Caritas Srbije i Caritas Srijemske biskupije nastavljaju sa pružanjem podrške zdravstvenom sistemu Republike Srbije u borbi protiv COVIDA 19.

15. prosinca 2020., Općoj bolnici u Srijemskoj Mitrovici uručena je donacija u zaštitnoj opremi i sredstvima za dezinfekciju u vrijednosti više od 270.000,00 RSD (cca 2.300,00 €). U ime Opće bolnice, donaciju je primio direktor, g. Živko Vrcelj koji je ovom prilikom izrazio duboku zahvalnost Caritasu na pruženoj pomoći.

U ime Caritasa, donaciju su uručili Generalni vikar Srijemske biskupije, mons. Eduard Španović, koordinator Caritasa Srijemske biskupije g. Petar Dujić i gđa. Kristina Dragišić, koordinatorica župskog Caritasa Sveta Anastazija u Srijemskoj Mitrovici.

Sredstva za kupovinu opreme prikupljena su zahvaljujući organizacijama njemačkih katolika Misereor i Renovabiskao i njemačkom Saveznom ministarstvu za ekonomsku suradnju i razvoj (BMZ), a realizacija je sprovedena u koordinacji njemačke tvrtke BEGECA Beratung – Beschaffung – Logistik GmbH, koja se bavi nabavkama za crkvene, humanitarne i socijalne institucije.

Ova donacija je dio šireg programa u okviru kojeg će u Srbiji biti donirane dodatne količine zaštitne opreme i higijenskih sredstava.

Petar Dujić