BLAGOSLOVLJEN NOVI KIP SV. JOSIPA

20. ožujak 2024.

U župi sv. Ane u Maradiku svečano je proslavljena uočnica svetkovine sv. Josipa

MARADIK (TU) – Vjernici obje župe, iz Beške i Maradika, u velikom broju ispunili su crkvu sv. Ane u Maradiku na zajedničko slavlje svetkovine sv. Josipa, zaštitnika Crkve, obitelji i očeva. Tom je prigodom i blagoslovljen novi kip sv. Josipa koji će od sada biti izložen u župnoj crkvi vjernicima na štovanje.

U 17,30 sati započela je prigodna pobožnost sv. Josipu za obitelji i očeve, a svečanu sv. misu u 18 sati predvodio je prečasni fra Ilija Alandžak, župnik župe sv. Ante u Beogradu, gvardijan franjevačkog samostana i dekan Beogradskog dekanata, u koncelebraciji s domaćim župnikom, vlč. Aleksandrom Kovačevićem, vlč. Mihaelom Sokolom, župnikom katedralne župe Uznesenja Marijina u Beogradu, te kancelarom Srijemske biskupije Tomislavom Lasićem. Na župnikov poticaj okupio se i velik broj obitelji, osobito obitelji krizmanika i prvopričesnika, kako bi zajednički molili Božji blagoslov za svoje obitelji po zagovoru sv. Josipa.

Predvoditelj slava, fra Ilija, u homiliji je istaknuo važnost primjera sv. Josipa, te njegovu veličinu u Božjem planu spasenja. Potaknuo je vjernike na nasljedovanje njegovog primjera poniznosti, poslušnosti Božjoj volji i Riječi, koju slušamo u svakoj sv. Misi, koja je nasuprot našoj oholosti i samodostatnosti.

Nakon pričesti predvoditelj je blagoslovio prisutne očeve i muževe, a nakon toga blagoslovio je i novi kip sv. Josipa koji je bio prigodno izložen i uređen pred oltarom. Svi prisutni su potom zajednički izmolili posvetu sv. Josipu.

Župnik Kovačević je naglasio važnost žive Crkve i međusobnog zajedništva, kakvo su vjernici pokazali i ovom prilikom, okupivši se zajedno iz obje župe.

Nakon mise svečari koji su toga dana slavili svoj imendan, počastili su zajednički sve okupljene, i župljane i goste, u župnoj dvorani i crkvenom dvorištu, gdje su se svi zadržali u radosnom zajedništvu.