PROSLAVA CRKVENOG GODA U SOTU

SOT (TU) – Sveta Katarina, djevica i mučenica, crkveni god u Sotu, proslavljen je 25. sutednog 2021. svečanim euharistijskim slavljem u 11.00 sati.

PROSLAVA SVETOG KLEMENTA U HRTKOVCIMA

HRTKOVCI (TU) – Patron župe, Sveti Klement I., papa i mučenik, proslavljen je 23. studenoga 2021., svečanim euharistijskim slavljem u 17.00 sati.

PROSLAVA SPOMENDANA SVETE CECILIJE U SRIJEMSKOJ MITROVICI

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) – U ponedjeljak, 22. studenoga 2021., u župi Sveti Dimitrije, đakon i mučenik u Srijemskoj Mitrovici proslavljen je spomendan svete Cecilije, djevice i mučenice, koja se slavi kao zaštitnica pjevača, glazbenika i glazbe, napose crkvene glazbe.

BISKUPSKO REĐENJE MSGR. FABIJANA SVALINE – FOTOGRAFIJE I VIDEO

SRIJEMSKA MITROVICA (IKA) – FOTOGRAFIJE/VIDEO – Na svetkovinu Krista Kralja u nedjelju 21. studenoga u katedrali-manjoj bazilici sv. Dimitrija u Srijemskoj Mitrovici tajnik Svete Stolice za odnose s državama nadbiskup Paul Richard Gallagher u zajedništvu s mons. Đurom Hranićem, nadbiskupom i metropolitom đakovačko-osječkim, i mons. Đurom Gašparovićem, biskupom srijemskim, zaredit će za srijemskoga biskupa koadjutora mons. Fabijana Svalinu.

MSGR. FABIJAN SVALINA U SRIJEMSKOJ MITROVICI ZAREĐEN ZA BISKUPA

SRIJEMSKA MITROVICA (IKA) – Biskupsko ređenje novoga srijemskog biskupa koadjutora Fabijana Svaline održano je na svetkovinu Krista Kralja svega stvorenja, u nedjelju 21. studenoga, u katedrali sv. Dimitrija u Srijemskoj Mitrovici.

BISKUPI NA BISKUPSKOM REĐENJU MSGR. FABIJANA SVALINE

23. studeni 2021.

SRIJEMSKA MITROVICA (IKA) – Donosimo popis nad/biskupa, episkopa Srpske pravoslavne Crkve te provincijala i predstavnika biskupskih konferencija na biskupskom ređenju imenovanog srijemskog biskupa koadjutora mons. Fabijana Svaline

Biskupi:

Paul Richard Gallagher, tajnik Svete Stolice za odnose s državama

Fabijan Svalina, imenovani srijemski biskup koadjutor

Đuro Gašparović, srijemski biskup

Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj

Želimir Puljić, zadarski nadbiskup i predsjednik Hrvatske biskupske konferencije

László Nemet, SVD, zrenjaninski biskup i predsjednik Međunarodne biskupske konferencije sv. Ćirila i Metoda (CEICEM)

Đuro Hranić, đakovačko-osječki nadbiskup metropolit

Stanislav Hočevar, beogradski nadbiskup metropolit