BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

CRKVENI GOD U SRIJEMSKOJ KAMENICI

Euharistijskim slavljem u 18 sati u petak, 3. svibnja, svečano je proslavljen blagdan Našašća svetoga Križa

TEOLOŠKO-PASTORALNI SEMINAR ZA SVEĆENIKE 2016.

07. rujan 2016.

ĐAKOVO (TU) - Sakrament pomirenja – 'Misera et misericordia' tema je Teološko-pastoralnog seminara za svećenike Đakovačko-osječke nadbiskupije koji će se od 13. do 15. rujna održati u Dvorani biskupa Strossmayera na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Početak predavanja svakoga dana je u 9 sati.

Tema prvoga dana seminara (utorak, 13. rujna) je Krivnja i grijeh. Nakon molitve i uvodnog pozdrava, prvo predavanje na temu Krivnja, kajanje i pomirenje u Novom zavjetu (9:20h) održat će doc. dr. Dubravko Turalija. O Ontološkoj dimenziji grijeha i krivnje (9:50h) govorit će doc. dr. Stjepan Radić. Zatim će uslijediti rasprava i odmor. Moderatorica će biti dr. Silvana Fužinato.

Aktualnosti istočnoga grijeha i društvene anomalije (11:20h) tema je o kojoj će govoriti izv. prof. dr. Ivica Raguž. Dr. Josip Bošnjaković izlagat će na temu Suvremene metamorfoze osjećaja krivnje (11:50h). Nakon predavanja uslijedit će rasprava, a program će moderirati doc. dr. Radić.

Tema drugoga dana seminara (srijeda, 14. rujna) je Ispovijed. Prvo predavanje na temu Pokornik pred sudom vlastite savjesti (9:00h) održat će izv. prof. dr. Vladimir Dugalić, a dr. Edvard Punda govorit će o Ispovijedi smrtnih i lakih grijeha (9:30h). Uslijedit će rasprava, a program će moderirati doc. dr. Suzana Vuletić.

Priprava djece za sakramente prve ispovijedi i pričesti (11:00h) tema je izv. prof. dr. Josipa Šimunovića, dok će dr. Zdenko Ilić govoriti o Povredi ispovjedne tajne (11:30h). Program i raspravu nakon predavanja moderirat će dr. Stanislav Šota.

Trećega dana (četvrtak, 15. rujna) predavanja će razlagati temu Pokore i odrješenja. Prvo predavanje na temu Pokora u ranokršćanskom razdoblju (9:00h) održat će doc. dr. Drago Tukara. O Pokorničkom bogoslužju u liturgijskoj praksi (9:30h) govorit će izv. prof. dr. Zvonko Pažin. Program i raspravu nakon predavanja moderirat će doc. dr. Darija Damjanović.

O Odrješenju i pomirenju kao darovima Božje milosrdne ljubavi (11:00h) govorit će doc. dr. Davor Vuković, a prof. dr. Anton Tamarut izlagat će na temu Svećenik kao pokornik (11:30h). Program i raspravu moderirat će mr. Tadija Crnjak.

Preuzeto sa: http://www.djos.hr