MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

SVETI NIKOLA U SURČINU I GOLUBINCIMA

12. prosinac 2020.

SURČIN (TU) – U subotu, 5. prosinca 2020., uoči spomendana svetog Nikole, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Surčinu, unatoč složenim epidemioliškim uvjetima dočekan je sveti Nikola, kojega su djeca radosno iščekivala.

Župnik preč. Marko Kljajić u 17.00 sati,  blagoslovio je 36–štero djece u pratnji njihovih roditelja, baka ili djedova.

Uz prigodan nikolinjski program, koji je vodila katehistica Nada Ivošević, vjeroučenici su nastupali sa svojim recitacijama, a potom je slijedio igrokaz Dolazi nam svetac Nikola, u okviru kojeg je sveti Nikola darovao dječicu darovima.

„Zločesti“ krampusi su ovaj put, dobrim odlukama iznenadili djecu. Izrazivši  poslušnost sv. Nikoli, dali su obećanje da će se popraviti i zamoli su da ih dobra djeca prime u njihovo društvo, što su djeca radosno prihvatila, a sv. Nikola je najprije darovao obraćene krampuse.

Uslijedilo je fotografiranje sa sv. Nikolom te uz Božji blagoslov povratak kućama.

GOLUBINCI (TU) – Uoči blagdana svetog Nikole biskupa, 5. prosinca 2020. godine, u 11.00 sati, Sveti Nikola je na svome putovanju (iako otežanom zbog epidemioloških uvjeta), odlučio posjetiti djecu u župnoj crkvi Svetog Jurja, mučenika, u Golubincima. Djeca su ga željno iščekivala. Golubinačkoj djeci pridružili su se i dvoje djece iz filijalne crkve Presvetog Trojstva iz Stare Pazove.

Upravitelj župe, preč. Marko Kljajić ove je godine, kao i prethodne, blagoslovio  pedesetoro djece u prisustvu njihovih roditelja, baka i djedova.

Uz prigodan program koji je vodila katehistica Nada Ivošević, uz recitacije i igrokaz, Dolazi nam svetac Nikola, kojeg su izveli vrijedni golubinački vjeroučenici u suradnji sa surčinskima, svečano je obilježen nadolazeći spomendan svetog Nikole. U okviru igrokaza Sveti Nikola je djeci podijelio poklone što ih je veselilo.

Ove godine je bilo osobito lijepo i svečanije, jer su nam se pridružila i školska djeca koje je  dovela njihova nastavnica, gđa. Anica Ćaćić. Oni su sa svojim recitacijama sudjelovali u programu dočeka sv. Nikole, na radost prisutnih.

Nakon podijeljenih darova i želje da se djeca fotografiraju sa sv. Nikolom te uz Božji blagoslov, krenuli su zadovoljno svojim kućama, noseći  u rukicama slatke paketiće i lijepi doživljaj zajedničkog susreta.

Nada Ivošević