BOŽIĆNA AKADEMIJA U SRIJEMSKOJ MITROVICI

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) – Na drugi dan Božića, u nedjelju, 26. prosinca 2021., u 19.00 sati, u prostorijama Hrvatskog Doma u Srijemskoj Mitrovici organizirana je božićna akademija. Kroz prigodni igrokaz o Isusovom rođenju i šaroliki repetoar božićnih pjesama na više jezika, srijemskomitrovačka djeca i mladi dočarali su ljepotu Božića i značenje Božjeg Utjelovljenja za čovjeka.

NEDJELJA SVETE OBITELJI PROSLAVLJENA U SRIJEMSKOJ PRVOSTOLNICI

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) – Svečano Euharistijsko slavlje, na Nedjelju Svete Obitelji, u katedrali–bazilici manjoj Sveti Dimitrije, đakon i mučenik, s početkom u 9.30 sati, predslavio je msgr. Fabijan Svalina u zajedništvu s domaćim župnikom mons. Eduardom Španovićem.

BOŽIĆNO EUHARISTIJSKO SLAVLJE I DARIVANJE DJECE U LAĆARKU

LAĆARAK/STARA BINGULA (TU) – Svečana božićna euharistijska slavlja, u 9.30, u filjalnoj crkvi Sveti Petar, apostol u Staroj Binguli i 11.00 , u župskoj crkvi Sveta Ana, majke Blažene Djevice Marije, u Laćarku, na dan svetkovine Rođenja Gospodinova, slavio je župnik vlč. Ivica Zrno.

SVETA MISA POLNOĆKA U HRTKOVCIMA 2021.

HRTKOVCI (TU) – Svečanim euharistijskim slavljem – svetom Misom Polnoćkom, 25. 12. 2021. točno u pola noći u župskoj crkvi Sveti Klement, papa i mučenik u Hrtkovcima započela je proslava svetkovine Rođenja Gospodinova 2021.

SVETKOVINA ROĐENJA GOSPODINOVA 2021. – DANJA MISA

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) – Svečano Euharistijsko slavlje, na dan svetkovine Rođenja Gospodinova, u katedrali–bazilici manjoj Sveti Dimitrije, đakon i mučenik, s početkom u 10.30 sati, predslavio je msgr. Fabijan Svalina u zajedništvu s domaćim župnikom mons. Eduardom Španovićem.

SVETA MISA POLNOĆKA U HRTKOVCIMA 2021.

26. prosinac 2021.

Svečano euharistijsko slavlje slavio je domaći župnik vlč. Ivica Živković. Na početku euharistijskog slavlja djeca su imala prigodne recitacije kojima su pozdravili malo dijete Isusa, pozivajući se tako na misni psalm (Ps 96) Danas nam se rodio Spasitelj – Krist, Gospodin!

U prigodnoj homiliji vlč. Ivica Živković je pozdravio sve okupljene vjernike te im je pročitao božićnu poruku msgr. Fabijana Svaline, biskupa koadjutura srijemskoga.

Na koncu euharistijskoga slavlja župik, vlč. Ivica Živković, je pozdravljajući sve okupljene vijernike čestitao Božić. Zahvalio se svima koji su pomogli oko postavljanja borova i kićenja crkve, te se zahvalio svima koji su svojim aktivnim angažmanom doprinijeli bogatstvu euharistijskog slavlja – pjevačima, čitačima i ministrantima. Nakon toga je pozvao sve vjernike na tradiscionalno druženje u župskom domu.

Andrija Dort