SVETA MISA I POTPUNI OPROST U SRIJEMSKOJ MITROVICI

19. siječanj 2024.

U povodu 800. obljetnice Božića u Grecciu u svim crkvama koje su povjerene franjevačkoj pastoralnoj brizi vjernici mogu dobiti potpuni oprost

SR. MITORVICA (TU) - U okviru obilježavanja osamstote obljetnice Božića u Grecciu sv. Franje Asiškoga, dana 17. travnja 2023., Konferencija franjevačke obitelji uputila je Svetom Ocu sljedeću molbu: „Poradi promicanja duhovne obnove vjernikâ i rasta milosti, molimo da se od svetkovine Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, 8. prosinca 2023., do blagdana Prikazanja Gospodina našega Isusa Krista u Hramu, 2. veljače 2024., svi vjernici koji dođu u crkve franjevačkih obitelji diljem svijeta te ostajući u molitvi pred jaslicama postavljenim u crkvama, mogu dobiti potpuni oprost pod uobičajenim uvjetima. Isto tako, oni koji su bolesni ili ne mogu fizički sudjelovati mogu jednako primiti plod oprosta, prinoseći svoje patnje Gospodinu ili vršeći neku odobrenu pobožnost.“ Apostolska pokorničarna prihvatila je ovu molbu da se u svim crkvama, koje su povjerene franjevačkoj pastoralnoj brizi, vjernicima omogući zadobivanje potpunog oprosta.

U Srijemskoj Mitrovici, u kapeli sestara svetoga Križa u zajednici Svete Obitelji, 17. siječnja slavljena je sveta misa u 18 sati. Misu je predvodio preč. Ivan Rajković, župnik župe sv. Dimitrija, đakona i mučenika u Srijemskoj Mitrovici. Prilikom mise župljani su imali priliku primiti potpuni oprost moleći Anđeo Gospodnji, Apostolsko vjerovanje i Oče naš na nakanu Svetog Oca.