MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

SUSRET POVJERENIKA BISKUPIJSKOG PASTORALNOG CENTRA SRIJEMSKE BISKUPIJE

27. rujan 2021.

PETROVARADIN (TU) – U ponedjeljak, 27. rujna 2021.,, s početkom u 10.00 sati, u prostorijama Biskupijskog Ordinarijata u Petrovaradinu održan je susret povjerenika Biskupijskog pastoralnog centra (dalje: BPC) Srijemske biskupije. Susret je organiziran na inicijativu vlč. Ivice Zrno, koordinatora BPC–a Srijemske biskupije.

Susretu su nazočili: msgr. Đuro Gašparović, srijemski biskup, vlč. Ivica Zrno, koordinator BPC–a, Ana Hodak, tajnica BPC–a, preč. Blaž Zmaić, povjerenik za školski vjeronauk, preč. Berislav Petrović, povjerenik za trajnu duhovnu formaciju svećenika i vlč. Dušan Milekić, povjerenik za mlade.

Susret je započeo molitvom i pozdravnom riječju msgr. Đure Gašparovića, srijemskog biskupa. Pozdravljajući sve okupljene, msgr. Đuro Gašparović je iznio kratki osvrt na stanje i djelovanje BPC–a, od njegovog osnutka 2009. godine, ističući kako je, počevši od osnutka, ovo prvi susret svih povjerenka.

Nakon uvodne riječi, sve je okupljene pozdravio vlč. Ivica Zrno, zahvaljujući za izdvojeno vrijeme i dolazak na sastanak koji treba donijeti konstruktivne plodove. Zatim je dao riejč svakom od povjerenika za pojedino područje, gdje je bilo prilike za iznošenje postojećeg stanja, prijedloge za buduće aktivnosti, kao i prijedloge datuma za pojedine susrete koji se održavaju na biskupijskoj razini, a koji bi se trebali održati do konca tekuće ili u 2022. godini. Tako je dogovoren datum i mjesto Holywina, susreta mladih, križnog puta za mlade. Također je upućen prijedlog o suradnji sa Subotičkom biskupijom, po pitanju mladih i sudenata koji zbog potreba studija odlaze živjeti u Novi Sad. U okviru duhovne formacije svećenika govorilo se o stanju i poboljšanju mjesečnih duhovnih obnova, kao i o mogućnosti duhovnih vježbi za svećenike u 2022. godini.

Ivica Zrno