RETROSPEKTIVA I PERSPEKTIVE NOVIM PASTIRIMA POMLAĐENE CRKVENE POKRAJINE

60. skupština biskupa Đakovačko-osječke metropolije

PRVA SVETA PRIČEST U ŽUPAMA ŠID, SOT I ERDEVIK

Osmero djece je tijekom proteklih nedjelja po prvi puta blagovala Krista pod prilikama kruha i vina

SLAVLJE SVETE POTVRDE U SRIJEMSKOJ KAMENICI

Sedmero mladih primilo je sakrament kršćanske zrelosti

PROSLAVA CRKVENOG GODA U GIBARCU

Svečanim euharistijskim slavljem u župnoj crkvi sv. Ivana Nepomuka u Gibarcu proslavljen je crkveni god

MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

SRIJEMCI NA IZLETU U OSIJEKU

06. travanj 2024.

Vjernici iz  Hrtkovaca,  Nikinaca  i Platičeva kao te  članovi HKD „Dr. Nikola Dogan“ posjetili su Osijek

OSIJEK (TU) - Zajednica protjeranih Hrvata Srijema,  Banata i Bačke s ogrankom u Osijeku, organizirala je 2. travnja izlet u glavni grad Slavonije – Osijek, za Hrvate iz Srijema

Tog prekrasnog proljetnog utorka dvadesetero djece iz Hrtkovaca, Nikinaca i Platičeva u pratnji roditelja i nekoliko župljana razgledavalo je prelijepi grad na Dravi. Prva stanica za obilazak je bio Muzej Slavonije, zatim su se uputili prema Trgu Presvetog Trojstva gdje su napravili zajedničku fotografiju. Sljedeća znamenitost koju su posjetili bila je osječka Tvrđa. Usput su obišli i franjevačku crkvu u Tvrđi te crkvu sv. Mihaela (Osijek 2). Potom su posjetili osječku konkatedralu  sv. Petra i Pavla, u kojoj su se djeca pomolila za svoje obitelji. Izlet je završio obilaskom Zoo vrta, koji je na male Srijemsce ostavio najveći dojam.

Ovo putovanje osigurano je preko projekta koje financira Središnji državni ured za Hrvate izvan Hrvatske.