MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

PRVA SVETA PRIČEST U SOTU

05. listopad 2021.

SOT (TU) – U nedjelju, 3. listopada 2021., župska zajednica Sveta Katarina, djevica i mučenica u Sotu svečanim euharistijskim slavljem u 11.00 sati proslavila je slavlje Prve svete Pričesti. Svečano euharistijsko slavlje slavio je vlč. Nikica Bošnjaković, upravitelj sotske župe.

Prvoj svetoj Pričesti pristupilo je troje djece: Dolores Kolar, Kristijan Pavčić i Anamarija Živković. Mjesta za prvopričesnike su bila posebno označena i ukrašena, čime se željelo istaknuti posebnost ovonedjeljnog slavlja i svečane prilike za sotsku župu. Za dan slavlja, djeca su se pripremala na razne načine, pa tako i učenjem recitacija i pjesama kojima su obogatili slavlje, među kojima se nalazi i posebna recitacija Majko, upali svijeću. Za vrijeme ove recitacije roditelji prvopričesnika su stali iza svoje djece, te su upaljene svijeće koje su po prvi puta paljene kod Krštenja njihovog djeteta, danas prvopričesnika.

U prigodnoj homiliji, obraćajući se okupljenim vjernicima, a osobito prvopričesnicima, vlč. Nikica Bošnjaković je pozvao sve okupljene na radost u svečanom danu.

Jučer ste, dragi prvopričesnici prvi puta pristupili Sakramentu Ispovijedi. Danas ste po prvi puta primili Tijelo Kristovo, Isusa koji je priutan u malenoj hostiji. To je novi prag u vašem životu i u vašoj vjeri. To nemojte nikada zaboraviti. Ovaj dan i ove trenutke uvijek nosite u svom srcu. A Isus će uvijek blagoslivljati vas i vaše obitelji, poručio je, između ostaloga, vlč. Nikica Bošnjaković.

Na koncu euharistijskog slavlja, vlč. Nikica Bošnjaković je kao poklon prvopričesnicima poklonio dječije Biblije i uspomenu sa Prve svete Pričesti.

Tekst: Luka Jašćur/Ivica Zrno

Fotografije: Slavica Živković