PROSLAVA PRESVETOG TROJSTVA U STAROJ PAZOVI

07. lipanj 2012.

Trojstvo_u_Pazovi_pf3 STARA PAZOVA (TU) - 3. lipnja 2012. godine, na svetkovinu Presvetoga Trojstva, u filijalnoj crkvi u Staroj Pazovi vjernici su proslavili svoj crkveni god. Svečano misno slavlje predvodio je grkokatolički svećenik župnik u Bačincima vlč. Darko Rac.

STARA PAZOVA (TU) - 3. lipnja. 2012. godine na svetkovinu Presvetoga Trojstva, bila je posebna radost u filijalnoj crkvi u Staroj Pazovi, jer su toga dana vjernici proslavili svoj crkveni god. Uz veći broj vjernika koji se okupio u crkvi, a uz koncelebraciju sa svećenicima Zemunskog dekanata i s domićinim župnikom u župi Novi Banovci Dušanom Milekićem, svečano misno slavlje predvodio je gost grkokatolički svećenik župnik u Bačincima Darko Rac.

Trojstvo_u_Pazovi_pf1

U svojoj homiliji velečasni Rac je podsjetio na nedokučivost i veličinu vjerske tajne jednoga Boga u kojem su tri Božanske osobe. "Trebamo se prepustiti i prihvatiti ljubav koja nam se daruje preko svake od triju osoba, Oca, Sina i Duha Svetoga. Maleni čovjek to ne može u potpunosti shvatiti ali može u tom Bogu osjetiti svoju vlastitu veličinu kao njegova bića. I danas kada se čini da Bog čovjeku najmanje treba, jedino On može pružiti odgovore koji su čovjeku potrebni", naglasio je predvoditelj slavlja. Svečanost mise pratio je i uzveličao crkveni zbor ove filijale.

Trojstvo_u_Pazovi_pf3

Na koncu misnoga slavlja, velečasni Milekić zahvalio je svima na sudjelovanju u proslavi, gostima okolnih župa koji su došli a napose domaćim vjernicima koji su pripomogli oko pripreme slavlja. Druženje se nastavilo u župnoj dvorani uz osvježenje i mnoge lijepo spremljenje darove koje su donijeli vjernici.

Trojstvo_u_Pazovi_pf2

Dušan Milekić