SRIJEMSKI CARITAS U IRIGU POTPISAO MEMORANDUME O SURADNJI

Između Caritasa Srijemske biskupije, u okviru projekta YOUR JOB, potpisana u u Irigu četiri Memoranduma te je započela i prva stručna praksa

KORIZMENA DUHOVNA OBNOVA SRIJEMSKOG PREZBITERIJA

Neposredno pred početak intenzivnijeg dijela korizme i većih pastoralnih aktivnosti i obveza u dekanatima i župama, srijemski su svećenici nastavili promišljati o pozivu i izabranju kako su započeli na duhovnoj obnovi pred početak korizme.

U ČEREVIĆU PROSLAVLJEN CRKVENI GOD – SVETI JOSIP, ZARUČNIK BLAŽENE DJEVICE MARIJE

Župa Čerević svečano proslavila svoj patron.

PROSLAVA SV. JOSIPA ZA HRVATSKU ZAJEDNICU U R. SRBIJI

Zaštitnik R. Hrvatske, sv. Josip, proslavljen je svečano u organizaciji Hrvatskog narodnog vijeća u R. Srbiji u župnoj crkvi u Hrtkovcima

KRIŽNI PUT MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Peti križni put mladih Srijemske biskupije održan je u subotu, 18. ožujka u biskupijskom svetištu Gospe Tekijske u Petrovaradinu, pod geslom „Žrtva Bogu, duh je raskajan“ Ps 51,19.

POTPISIVANJE MEMORANDUMA O SURADNJI I RAZUMIJEVANJU S OPĆINOM ŠID

10. ožujak 2023.

Caritas Srijem ove godine je u Šidu otvorio novu kancelariju s početkom projekta „Your Job“, gdje se mladi mogu javiti u svrhu karijernog savjetovanja i podrške pri zapošljavanju. Ovaj regionalni projekt Austrijskog Caritasa, nakon prve faze koje se održala 2019-2022 godine u gradovima Ruma, Zrenjanin i Aleksinac, započeo je s drugom fazom projekta u gradovima Šid, Niš i Zrenjanin.

ŠID (TU) - Dana 07.03. 2023 godine potpisan je Memorandum o sUradnji i razumIJevanju na realizaciji projekta Your Job 2 izmedju Caritasa SrIJem i Općine Šid.  Caritas Srijem zahvalan je predsjedniku Općine gospodinu Zoranu Semenoviću, koji je prepoznao značaj projekta YourJob i iskazao svoju spremnost da pruži podršku u osnaživanju mladih iz Šida. Na potpisivanju memoranduma prisustvovali su koordinator Caritasa Srijem Petar Dujić, karijerna savjetnica za mlade Žurovski Sara, te predsjednik Općine gospodin Zoran Semenović s pomoćnikom predsjednika gospodinom Nebojšom Ilićem.

Caritas Srijem ovom prilikom poziva sve mlade iz Općine Šid koji žele osnažiti i unaprijediti svoje kapacitete i prilike na tržištu rada da nas kontaktiraju i zakažu svoje individualno karijerno vođenje i savetovanje.  Sve usluge su besplatne! Više možete pogledati na Facebook stranici projekta: https://www.facebook.com/YourJobSrbija/

Sara Žurovski