PROSLAVA GOSPE SNJEŽNE U BISKUPIJSKOM SVETIŠTU NA TEKIJAMA

Velike Tekije obilježavaju se 4. i 5. kolovoza misnim slavljima na više jezika i tradicionalnom procesijom sa svijećama

SLAVLJE SAKRAMENTA POTVRDE U ŠATRINCIMA

Na svetkovinu sv. Petra i Pavla, apostola, 29. lipnja, srijemski biskup mons. Fabijan Svalina podijelio je sakrament svete potvrde u Šatrincima, filijali župe Irig

PRVE SVETE PRIČESTI U ŽUPI IRIG

Tijekom mjeseca lipnja u župi Irig i filijalama Šatrinci i Vrdnik prvu svetu pričest primilo je šestero djece

POMOĆ ŽUPI BOŠNJACI

Srijemska biskupija uputila pomoć župljanima i župi sv. Martina, biskupa u Bošnjacima

SASTANAK ŽUPNIKA ČIJI SU PROJEKTI PROŠLI NA NATJEČAJU „PREKOGRANIČNE SURADNJE“

U prostorima biskupskog ordinarijata u Srijemskoj Mitrovici u četvrtak, 27. lipnja, susreli su se župnici župa čiji su projekti prošli na natječaju „Prekogranične suradnje“ Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, s biskupom mons. Fabijanom Svalina.

POMOĆ ŽUPI BOŠNJACI

03. srpanj 2024.

Srijemska biskupija iz vlastitih sredstva uputila je pomoć župljanima i župi sv. Martina, biskupa u Bošnjacima. U odluci koju je potpisao srijemski biskup mons. Fabijan Svalina stoji: „U trenutcima kada Vas je, na žalost pogodilo teško nevrijeme, želimo Vam iskazati kršćansku i bratsku blizinu i solidarnost.“ Svjesni kako su trenutne potrebe uistinu velike, vjerujemo da će se pronaći mnogi dobri ljudi koji će moći i htjeti pomoći svima koji su pogođeni ovom vremenskom nepogodom. Biskup Svalina zazvao je zagovor i zaštitu Gospe Tekijske i Božji blagoslov na sve župljane i stanovnike mjesta Bošnjaka.

Fotografija: www.glas-slavonije.hr