BISKUP FABIJAN U RIMU I VATIKANU

Srijemski biskup koadjutor Fabijan Svalina sudjelovao je na seminaru za biskupe u Rimu, te se susreo sa Svetim Ocem na audijenciji u Vatikanu.

LIJEPI BROJ DJECE ZAZVAO DUHA SVETOGA NA POČETKU ŠKOLSKE GODINE U HRTKOVCIMA, NIKINCIMA I PLATIĆEVU

Župe u Hrtkovcima i Nikincima, s filijalom Platičevo, proteklih su nedjelja radosno obilježili početak nove školske, vjeronaučne i katehetske godine blagoslovom školaraca i torbi, te zazivom Duha Svetoga, uz aktivno sudjelovanje brojnih učenika

U NOVIM BANOVCIMA PROSLAVLJEN OBITELJSKI DAN

NOVI BANOVCI (TU) - Na blagdan rođenja Blažene Djevice Marije - Malu Gospu, župna zajednica u Novim Banovcima u Srijemskoj biskupiji je proslavila svoj crkveni god, ali je već tradicionalno prva nedjelja nakon tog blagdana također od posebnog značaja - posvećena je molitvi i zajedništvu obitelji pod nazivom “OBITELJSKI DAN”. Tako je bilo i ove godine, u nedjelju 11. rujna. Župna zajednica se okuplja na dan Gospodnji moliti za svoje obitelji, za vjeru i blagoslov, pomoć u nemoćima i za ozdravljenje bolesnih, i želi povjeriti Gospinom zagovoru sve obitelji tog mjesta. Svetu misu je predvodio domaći župnik i organizator susreta, vlč. Dušan Milekić, te u homliji istaknuo:

UZ SPOMENDAN ŽALOSNE GOSPE – TRAGIČNO STANJE NJEZINE KAPELE S KALVARIJOM U PETROVARADINU

PORUKA SRIJEMSKIH BISKUPA UZ POPIS STANOVNIŠTVA U REPUBLICI SRBIJI 2022.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - Povodom predstojećeg Popisa stanovništva u Republici Srbiji 2022. godine, srijemski biskupi mons. Đuro Gašparović i mons. Fabijan Svalina, srijemski biskup koadjutor, uputili su svim vjernicima i stanovnicima u Srijemskoj biskupiji prigodnu okružnicu s pastirskom porukom i poticajima:

20. rujan 2022.

HRTKOVCI/NIKINCI/PLATIĆEVO (TU) - U nedjelju, 11. rujna, u župi Sv. Antuna Padovanskog u Nikincima u 9,30 sati, te u filijali Platičevo, u 18 sati, župnik vlč. Ivica Živković slavio je zajedno s brojnim školarcima svetu misu zaziva Duha Svetoga na početku školske godine, te blagoslovio učenike i njihove školske torbe i pribor, koji su oni simbolično i prikazali Bogu pod misom, moleći blagoslov za svoj rad i učenje. Molilo se za uspješnu ovu i vjeronaučnu godinu, za roditelje i nastavnike.

Katehetska nedjelja proslavljena je i svečanim euharistijskim slavljem u nedelju 18.rujna u 11 sati u župi Svetog Klementa u Hrtkovcima, te zaziv Duha Svetoga  na početku školske godine. Euharistijsko slavlje je predvodio domaći župnik vlč. Ivica Živković, te potaknuo dijecu da marljivo uče i dostignu lijepe rezultate na radost i ponos i Bogu i svojim roditeljima i ovim župnim zajednicama, koje se, hvala Bogu, mogu pohvaliti lijepim brojem djece i mladih. Prigodnom molitvom vijernika se molilo za dobru i uspešnu školsku godinu, te već tradicionalno blagoslovljena su djeca i školske torbe.