U NOVOM SJEDIŠTU SRIJEMSKE BISKUPIJE ODRŽANA 56. SKUPŠTINA BISKUPA METROPOLIJE

Održana 56. skupština biskupa Đakovačko-osječke crkvene pokrajine

NOVI NUNCIJ STIGAO U REPUBLIKU SRBIJU

U četvrtak, 23. studenog 2022. srijemski biskupi dočekali su novog nuncija u Republici Srbiji, mons. Santa Gangemija.

KRIST KRALJ, NEDJELJA ZAHVALNICA I NEDJELJA BRAČNIH JUBILEJA U NOVOM SLANKAMENU

U Novom Slankamenu osobito svečana proslava svetkovine Krista Kralja - proslavljena nedjelja zahvalnica i nedjelja bračnih jubileja

SRIJEMCI NA PROSLAVI PATRONA KONKATEDRALNE ŽUPE

Generalni vikar srijemske biskupije predvodio je svečano euharistijsko slavlje za župni god u beogradskoj konkatedrali, a pjevanje je animirao katedrali zbor „Sveta Cecilija“ iz Srijemske Mitrovice

GOSTOVANJE ZBORA MLADIH VERITAS IZ ŽUPE DOBROG PASTIRA IZ ĐAKOVA NA SVETKOVINU KRISTA KRALJA U ŽUPI RUMA

Zbor mladih Veritas iz Đakova, predvođen svojim župnikom vlč. Ilijom Doganom, posjetili Srijemsku biskupiju i župu Uzvišenja sv. Križa u Rumi

KRIST KRALJ, NEDJELJA ZAHVALNICA I NEDJELJA BRAČNIH JUBILEJA U NOVOM SLANKAMENU

24. studeni 2022.

NOVI SLANKAMEN (TU) - U nedjelju, 20.studenog na blagdan Krista Kralja u župi sv. Mihaela, arkanđela u Novom Slankamenu, proslavljena je Nedjelja zahvalnica za plodove zemlje, te ujedno I Nedjelja bračnih jubileja.

Svečano misno slavlje započelo je svečanom procesijom u 11 sati, a predvodio je domaći župnik preč. Berislav Petrović, Djeca su na početku mise prigodnom recitacijom pozdravili vjernike i bračne jubilarce. U svojoj homiliji preč. Petrović je između ostalog rekao: Današnji blagdan i nama kaže, i nas poziva, „Isuse, ako si ti mogao za mene, mogu i ja za tebe. Ako si ti prolio svoju svetu Krv za mene i ja ću se za tebe žrtvovati. Ako si ti dao svoj život za mene, mogu i ja od sada živjeti više za tebe.Neka nam blagdan Krista kralja donese milost, jer zaista isplati se živjeti za Boga.“

Nakon homilije, bračni parovi koji ove godine obilježavaj jubileje, obnovili su svoja ženidbena obećanja, dok su djeca prinijela darove župljana, među kojima i plodove zemlje i svoga rada - voće i povrće iz slankamenačkih vrtova, grudu zemlje sa slankamenačkog polja, križ u koji slankamenci sa ljubavlju gledaju oslanjajući se na njegovu zaštitu, te druge simbolične darove. Liturgijsko pjevanje animirao je mješoviti župni zbor.

Na koncu misnog slavlja preč. Berislav zahvalio se svima za nesebičan rad i trud za današnju predivnu svetkovinu i bogato slavlje. Nakon završnog blagoslova, vjernici su se zadržali u radosnom druženju.