SVETKOVINA TIJELOVA U RUMI

11. lipanj 2012.

Ruma_Tijelovo_2012._fotoRUMA (TU) - Svetkovina Tijelova proslavljena je u Rumi svetom misom i Tijelovskom procesijom. Svečanost je predvodio župnik Željko Tovilo uz sudjelovanje velikog broja vjernika.

RUMA (TU) - Svetkovina Tijelova u Rumi proslavljena je u popodnevnim satima svečanom svetom misom koju je predvodio župnik Željko Tovilo.

Ruma_Tijelovo_2012._foto

U prigodnoj homiliji naglasio je snagu i važnost euharistije u životu vjernika, te osobno sudjelovanje  i redovito pristupanje pričesti koja je najbolji način sjedinjenja Boga i čovjeka. "Po krštenju smo pozvani na svetost, a slaveći euharistiju i pričešćujući se suobličujemo se Isus u Kristu. Tu je snaga kršćanske vjere i po sakramentu euharistije vjernik postaje djelotvoran u sredini u kojoj živi", naglasio je župnik. Nakon svete mise slijedila je Tijelovska procesija u dvorištu i na platou ispred župne crkve Uzvišenja Svetog Križa.

Ž. T.