SVEČANA OBNOVA VJENČANIH ZAVJETA U ŽUPI 'UZNESENJA BLAŽENE DJEVICE MARIJE' U ZEMUNU

05. siječanj 2016.

ZEMUN (TU) - Prvoga dana nove 2016. godine u župnoj crkvi u Zemunu na prijepodnevnoj svetoj misi dvoje župljana, gospodin Ivan Figl i gospođa Anica Figl obnovili su vjenčane zavjete koje su prvi put izgovorili prije tačno 50 godina. Ovo dvoje ljudi je dobro poznato svima koji su makar i samo ponekad prisustvovali svetim misama u crkvi "Uznesenja Blažene Djevice Marije". Naime, gospodin Ivica je 30 godina bio orguljaš u ovoj župi i vodio  zbor "Svete Cecilje", dok je gospođa Anica jedno vrijeme pjevala u zboru a na mnogo drugih načina doprinosila dobrobiti župe. Svečanosti ovoga veoma značajnog i ljepog događaja doprinosio je veliki broj prisutnih župljana i, kao i uvjek kada su u pitanju važni događaji u župi, članovi pomenutog zbora. Pored zlatnih mladenaca euharistijskom slavlju su prisustvovala i njihova djeca i unuci. U svojoj homiliji prečasni Jozo Duspara istako je upravo to, koliki je značaj obitelji u životu svakoga čovjeka. Naime, kako je zaključio, u današnje vrijeme kada ljudima ponestaje snage i volje da svoj život stave u Božije ruke i ljubavlju i nadom se bore protiv nedaća, pravi je uspjeh i primjer istinske vjere dočekati zlatnu godišnjicu braka. Ivan i Anica Figl su svojim životom i brakom zaista svjedočili da su ljubav, vjera i nada temelj obitelji, a zdrava obitelj siguran put ka vječnosti. Tokom ovog niza godina zajedničkog života, Ivica i Anica su se sigurno suočavali veoma često i s teškim trenucima i problemima, ali ih to nije obeshrabrilo, nego, kako je zaključio prečasni Duspara, učvrstilo njihovu vjeru u kojoj su odgojili i svoju djecu i unuke. Ovome svjedoče i dvije kćeri koje pjevaju u zboru i unuk koji ministrira. Nakon euharistijskog slavlja i obnove vjenčanih obećanja, bračni par Figl je pozvao sve prisutne da uz tortu i osvježenje podjele s njima radost ovog, možda jednog od najsvečanijih trenutaka u njihovom životu. Nakon ovog divnog druženja s obitelji i prijateljima, sumiranja utisaka i pjesme u čast zlatnih mladenaca, bračni par Figl je krenuo svom domu da s najužom obitelji uz svečani ručak proslave ovaj, za njih, veoma značajan dan. A ja, na kraju, mogu samo s ponosom da kažem da sam svjedok njihove čiste i bezuslovne ljubavi jer su gospodin i gospođa Figl moji dragi roditelji kojima mogu samo da kažem jedno veliko hvala na svemu što su mi pružili u životu.

Danijela Lukinović