PROSLAVLJEN SVETI ANTUN U SRIJEMSKOJ MITROVICI

20. lipanj 2017.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - Blagdan svetog Antuna Padovanskog svečano je proslavljen 13. lipnja 2017. godine u Srijemskoj Mitrovici. Ove godine kao i prijašnjih, tijekom cijelog dana župno dvorište i crkvu-katedralu Svetog Dimitrija mogli su pohoditi brojni vjernici različitih vjeroispovjesti. Vjernici su mogli kroz cijeli dan doći obaviti osobnu pobožnost svetom Antunu, zapaliti svijeću, prisustvovati svetim misama. Prijepodnevna sveta misa i blagoslov ljiljana je bila u pola deset. Navečer u sedamsati  je bila sveta misa i blagoslov djece i mladih. Svetu misu do podne i navečer je predvodio domaći župnik, dekan i generalni vikar mons. Eduard Španović, uz koncelebraciju pastoralnog suradnika i župnika u Laćarku vlč. Maria Paradžik. Na misi i do podne i navečer je sudjelovao veliki broj vjernika, mladih i djece. Župnik je u homiliji prikazao život i djelo svetog Antuna i pozvao vjernike da se obraćaju njemu molitvama za zagovor i zahvalu za pomoć i zaštitu.

sjemeništarac Đuro Juhas