MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

SVETA MISA ZA OBITELJI S MALOM DJECOM

08. svibanj 2024.

U župnoj crkvi sv. Mihaela, arkanđela u Erdeviku u nedjelju, 28. travnja, na misnom slavlju u 17 sati sudjelovale su obitelji iz župa i filijala šidske opčine

ERDEVIK (TU) - Župnik preč. Nikica Bošnjaković pozvao je župnim pismom na misu u Erdevik sve bračne parove koji imaju djecu uzrasta do 10 godina.  Zašto? Zato što anđeli čuvari djece silno žele da djecu približimo Isusu Kristu kroz slavljenje nedjeljne svete mise u kojoj je Gospodin Isus živo prisutan.

Gospodin Isus je jednom prigodom rekao svojim apostolima: „Pustite malenu djecu k meni, što im priječite...“  „Tada mu doniješe dječicu da na njih stavi ruke i pomoli se. A učenici im branili. Nato će im Isus: „Pustite dječicu i ne priječite im k meni jer takvih je kraljevstvo nebesko !“ I položi ruke na njih pa krene odande (Mt 19, 13-15).“

U prikaznoj procesiji roditelji su, na poticaj župnika, tražili Isusovu božansku ruku, da je stavi na njihovo dijete, da ga štiti od svih bolesti i pogibli, te im vjera u Isusa Krista udijeli mir kako se ne bi tjeskobno brinuli i strahovali za budućnost svoje djece.

Budući da smo svi Božja djeca, i odrasli i maleni, za vrijeme molitve Gospodnje, majke su s djecom okružile oltar na kojemu je živi Gospodin Isus u prilikama kruha i vina, te držeći se za ruke molili Oca Nebeskoga kako nas je Isus poučio.

Slavlje je  animirao zbor mladih iz župe Sot, koji su svojom pjesmom slavili uskrslog Krista.

Uz djetinji plač, graju, trčanje po crkvi, završila je prva sveta misa roditelje s malom djecom. Sljedeće takvo slavlje najavljeno je ma mjesec dana u istoj crkvi

Župni ured Erdevik