MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SIMPOZIJ U PETROVARADINU

Simpozij će se održati u petak i subotu, 24. i 25. svibnja

BUDIMO SVJETLO JEDNI DRUGIMA

Srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović dao je intervju za tjendik "Hrvatska riječ". Intervju prenosimo u cijelosti.

SUSRET MLADIH SRIJEMSKE BISKUPIJE

Domaćin ovogodišnjeg  susreta bila župa sv. Ane, majke BDM u Maradiku

PRVA PRIČEST U BEŠKI I MARADIKU

Župe sv. Terezije od Djeteta Isusa i sv. Ane, majke BDM slavile su 21. i 28. travnja sa svojim brojnim prvopričesnicima

NAJAVA BISKUPSKOG REĐENJA ZRENJANINSKOG BISKUPA

„U Gospodnjoj hodimo svjetlosti.“ Iz 2,5

GODIŠNJE ŽUPSKO KLANJANJE U LAĆARKU

03. listopad 2021.

LAĆARAK (TU) – U subotu, 2. listopada 2021., u župi Sveta Ana, majka Blažene Djevice Marije, organizirano je godišnje župsko klanjanje. Euharistijsko slavlje, u 10.00 sati slavio je župnik, vlč. Ivica Zrno.

U uvodnoj riječi, vlč. Ivica Zrno potaknuo je okupljene vjernike na stav iskrene vjere i zahvalnosti prema Bogu koji je izvor obilja darova koje primamo.

I današnjim okupljanjem, svjedočimo svoju vjeru i pripadnost Isusu Kristu. U Otajstvu Euharistije Krist nam je ostavio najvrijednije što danas imamo – osatvio nam je samoga sebe pod prilikama kruha i vina. Nema vjere i nema vjernika bez Euharistije. Euharistijskim zajedništvom mi svjedočimo i izražavamo svoju zahvalnost za darove koje nam daruje sam Bog. Vjerujem da je bila potreba izdvojiti vrijeme i uputiti se u crkvu, ali i taj dio naše dobre volje svjedoči o spremnosti na zahvalu. U tome ustrajmo svakoga dana. Danas se dan našeg godišnjeg euharistijskog klanja poklapa sa prvom subotom u mjesecu. Na osobit način molit ćemo za našu Srijemsku biskupiju, Biskupa, svećenike, ali i za potrebe na polju duhovnih zvanja u Srijemskoj biskupiji, poručio je vlč. Ivica Zrno.

Na koncu euharistijskog slavlja izložen je Presveti Oltarski Sakrament, te je uslijedilo klanjanje pred Presvetim sa osobitom nakanom za duhovna zvanja u Srijemskoj biskupiji.

Za vrijeme zajedničkog klanjanja čitani su prigodni tekstovi, te pjevane prigodne euharistijske pjesme, a na koncu zajedničkog klanjanja podijeljen je blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Nakon završnog blagoslova, vlč. Ivica Zrno je se obratio okupljenim vjernicima, te izrazio svoj osobni osjećaj zadovoljstva pobožnošću kojom je obilježen spomen svetih Anđela čuvara, koji je ujedno i dan godišnjeg euharistijskog kalnjanja.

Za istaknuti je i pohvaliti kako su vrijedne ruke župljana pripravile i uredile crkvu kako bi godišnje župsko klanjanje bilo ostvareno u najboljem mogućem ambijentu.

Ivica Zrno