NAJAVA: ZAHVALNO SLAVLJE O 1100. OBLJETNICI HRVATSKOG KRALJEVSTVA

Srijemska biskupija će u subotu 27. rujna 2025. godine u Golubincima zahvalnim slavljem svečano obilježiti veliku obljetnicu 1100 godina hrvatskog kraljevstva i krunjenja kralja Tomislava

DUHOVNA OBNOVA U SRIJEMSKOJ MITROVICI

U župi sv. Dimitrija, đakona i mučenika u subotu, 6. rujna, duhovnu obnovu vodio je mons. Josip Ivešić

NAJAVA: AKCIJI „UPALI SVIJEĆU“ POVODOM SVJETSKOG DANA PREVENCIJE SAMOUBOJSTVA

Caritas „Sveta Anastazija“ poziva sve da se u srijedu, 10. septembra u 20 h pridruže globalnoj akciji „Upali svijeću“ povodom Svjetskog dana prevencije samoubojstva, koja će biti održana u Srijemskoj Mitrovici

NAJAVA: CRKVENI GOD U ŽUPI UZVIŠENJA SV. KRIŽA

Svečano misno slavlje u nedjelju, 14. rujna, u 11 h predvodit će srijemski biskup u miru mons. Đuro Gašparović

ZAZIV DUHA SVETOGA ZA POČETAK ŠKOLSKE GODINE U RUMI

U župi Uzvišenja svetog Križa misom zaziva Svetog Duha svečano je obilježen početak nove školske godine u nedjelju, 7. rujna

GODIŠNJA SKUPŠTINA CIM-A U PORTUGALU

01. ožujak 2024.

Od 26. do 29. veljače u mjestu Braga u Portugalu, održana je godišnja skupština članova CIM-a (Međunarodnog saveza povjerenika za ministrante)

BRAGA (TU) - Susretu je predsjedao kardinal Jean-Claude Hollerich, koji je ujedno i predsjednik CIM-a. Sudjelovalo je preko 40 nacionalnih i biskupijskih povjerenika iz petnaestak država. U ime Hrvatske biskupske konferencije, ali i kao član predsjedništva CIM-a sudjelovao je Josip Ivešić, tajnik Odbora za ministrante pri Vijeću za Sjemeništa i duhovna zvanja HBK.

Prvog radnog dana predstavljeni su i primljeni novi članovi CIM-a, zatim je usvojen zapisnik sa zadnje skupštine održane u Splitu, prošle godine, podnijeta su izvješća o radu Predsjedništva CIM-a i financijsko izvješće. U popodnevnim satima sudionici skupštine obišli su svetište: “Bom Jesus” u kojem je kardinal Hollerich predslavio misu i pozvao sudionike na još veće otkrivanje Božje ljubavi koja nas sve povezuje.

Drugoga dana predstavljeno je XIV. Međunarodno hodočašće u Rim, koje će se dogoditi ove godine a na kojem se očekuje preko 50.000 ministranata i ministrantica. Središnji događaj hodočašća svakako će biti večernja molitva s papom Franjom na Trgu sv. Petra, 30. srpnja ove godine, u popodnevnim satima. Prijave za hodočašće moguće je učiniti najkasnije do 1. travnja ove godine. Na sastanku su izneseni koraci učinjeni s Dikasterijem za laike i obitelj u Rimu, koji idu u vrlo dobrom pravcu, govorilo se i o Međunarodnom projektu „Sveti Tarzicije“, kao i o drugim važnim temama u pastoralu ministranata. Drugi radni dan završio je upoznavanjem s povijesti i kulturom grada Brage i svetom misom u katedrali, koju je u zajedništvu s nadbiskupom mons. José Cordeiro predvodio kardinal Jean-Claude Hollerich. Iduća skupština CIM-a biti će iduće godine u Pannonhalmi (Mađarska).