U NOVOM SJEDIŠTU SRIJEMSKE BISKUPIJE ODRŽANA 56. SKUPŠTINA BISKUPA METROPOLIJE

Održana 56. skupština biskupa Đakovačko-osječke crkvene pokrajine

NOVI NUNCIJ STIGAO U REPUBLIKU SRBIJU

U četvrtak, 23. studenog 2022. srijemski biskupi dočekali su novog nuncija u Republici Srbiji, mons. Santa Gangemija.

KRIST KRALJ, NEDJELJA ZAHVALNICA I NEDJELJA BRAČNIH JUBILEJA U NOVOM SLANKAMENU

U Novom Slankamenu osobito svečana proslava svetkovine Krista Kralja - proslavljena nedjelja zahvalnica i nedjelja bračnih jubileja

SRIJEMCI NA PROSLAVI PATRONA KONKATEDRALNE ŽUPE

Generalni vikar srijemske biskupije predvodio je svečano euharistijsko slavlje za župni god u beogradskoj konkatedrali, a pjevanje je animirao katedrali zbor „Sveta Cecilija“ iz Srijemske Mitrovice

GOSTOVANJE ZBORA MLADIH VERITAS IZ ŽUPE DOBROG PASTIRA IZ ĐAKOVA NA SVETKOVINU KRISTA KRALJA U ŽUPI RUMA

Zbor mladih Veritas iz Đakova, predvođen svojim župnikom vlč. Ilijom Doganom, posjetili Srijemsku biskupiju i župu Uzvišenja sv. Križa u Rumi

NOVI NUNCIJ STIGAO U REPUBLIKU SRBIJU

24. studeni 2022.

SURČIN/BEOGRAD (TU) - U večernjim satima novi predstavnik Svete Stolice pri Republici Srbiji, mons. Santo Gangemi stigao je na svoju novu službu u Beograd. U zračnoj luci u Surčinu dočekali su ga domaći biskupi mons. Đuro Gašparović i mons. Fabijan Svalina, zajedno s administratorom Beogradske nadbiskupije mons. Stanislavom Hočevarom, vladikom grkokatoličke eparhije sv. Nikole mons. Džurom Džudžarom, otpravnikom poslova Nuncijature u Beogradu mons. Simonom Bolivarom Sanchezom, tajnikom Međunarodne biskupske konfrencije sv. Ćirila i Metoda preč. Robertom Pastykom, te predstavnicima Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srbije.

Po dolasku novi se nuncij zadržao u razgovoru i dkraćem druženju te se upoznao s prisutnima, zahvalio svima na toploj dobrodošlici, te izrazio nadu da će se uskoro pobliže upoznati.

Podsjetimo, papa Franjo imenovao je mons. Gangemija novim nuncijem u R. Srbiji 12. rujna ove godine, te na tom mjestu nasljeđuje mons. Luciana Suriania, koji je preuzeo službu nuncija u Bugarskoj i Sjevernoj Makedoniji.

Mons. Santo Gangemi na novu službu dolazi iz El Salvadora gdje je bio nuncij od 2018.

Rođen je 16. kolovoza 1961. u Messini, na Siciliji (Italija). Za svećenika je zaređen 1986. Papa u miru Benedikt XVI. imenovao ga je 2012. naslovnim nadbiskupom Umbriatica i nuncijem na Salomonskim Otocima. Istu službu obavljao je i u: Papui Novoj Gvineji, Gvineji, Maliju i spomenutom El Salvadoru, te sada u Srbiji.