ZEMUN, SUSRET VOLONTERA CARITASA

23. svibanj 2017.

ZEMUN (TU) - U subotu, 20. 05. 2017. u prostorijama župe Zemun održan susret volontera  Caritasa Srijemske biskupije. Susret je započeo sa uvodnom molitvom i pozdravom koje je predvodio prečasni Jozo Duspara, ravnatelj caritasa Srijem. Prvi dio susreta bio je posvećen duhovnoj obnovi volontera, predavanje na temu „Marija i Caritas“ održao je prečasni Vladislav Varga, grkokatolički svećenik i dugogodišnji  direktor Caritasa Srbije. Drugi dio susreta bio je posvećen obuci volontera i kako da se ponašajuu u vandrednim situacijama i elementarnim nepogodama a u sklopu projekta „Smanjivanje Rizika od Prirodnih Katastrofa“. Predavanje i obuku je održala Jovana Lončarević, magistar civilne zaštite i stručni suradnik Caritasa na ovom projektu. Na susretu je bilo oko 50 volontera i djelatnika Caritasa iz slijedećih župa: S. Mitrovica, Beočin, Čerević, S. Kamenica, Golubinci, Zemun, Hrtkovci, Nikinci, Platičevo, Slankamen, Pazova, Nakon završenog susreta volonteri su iskoristili priliku i popodne proveli u obilasku Zemuna, uzivajući na kavi i sladoledu na zemunskom keju.

Petar Dujić Koordinator Biskupijkog Caritasa Srem