ZAZIV DUHA SVETOGA NA POČETKU ŠKOLSKE 2017-2018 GODINE

11. rujan 2017.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - U nedjelju 03. rujna u župi svetog Dimitrija, đakona i mučenika pod misom u pola deset bio je zaziv Duha Svetoga. Misno slavlje je predvodio župnik Eduard Španović, koji je u svojoj propovjedi istaknuo važnost kako školskog tako i crkvenog vjeronauka; „...Time što ste upisali svoju djecu na katolički vjeronauk u školi i ovdje u župi, čuvate identitet svoje vjere. Pravu stvar ste učinili, vaša djeca će sve više upoznati svoju vjeru, sve bolje će razumjeti Božju riječ, i sve će više osjetiti Božju ljubav.“

U prikaznoj procesiji djeca su donosila svoje školske torbe s knjigama, vjeroučitelji udžbenik za vjeronauk, profesori razrednu knjigu, a roditelji uskrsnu svijeću.

Na kraju misnog slavlja župnik je blagoslovio djecu, vjeroučitelje, učitelje i profesore, te svima poželeo svima sretan početak nove školske godine.

sjemeništarac

Đuro Juhas