VJERNICI ŽUPA ČEREVIĆ, BEOČIN I SRIJEMSKA KAMENICA HODOČASTILI U MOROVIĆ

04. srpanj 2017.

MOROVIĆ (TU) - U subotu 1. srpnja 2017. godine župljani župa Čerević, Beočin i Srijemska Kamenica hodočastili su hodočasničko svetište Marije Pomoćnice kršćana i duša u čistilištu u Morović. U ranim jutarnjim satima pedeset hodočasnika, predvođeni župnikom vlč. Zdravkom Čabrajcem uz molitvu i blagoslov krenili su put Morovića. Praćeni dobrom voljom i pobožnim željama, te prekrasnim vremenom ušli su u crkvu pozdraviti Gospu Mariju Pomoćnicu kršćana i duša u čistilištu. Ispred crkve dočekao ih je župnik i upravitelj svetišta vlč. Nikica Bošnjaković koji ih je ukratko upoznao s poviješću i nastankom samog svetišta koje potječpe iz 12. stoljeća. Nakon dočeka i pozdrava župnika formirana je pokornička procesija kroz groblje do svetišta gdje je slavljena sveta misa, kojom je predsijedao vlč. Bošnjaković u koncelebraciji Čerevićgog župnika vlč. Čabrajca koji upravlja i župama Beočin i Srijemska Kamenica.

U homiliji je vlč. Bošnjaković govorio o čašćenju Blažene Djevice Marije kao pomoćnice kršćana i potrebi vjerničkog obraćenja te molitve za duše u čistilištu koje su potrebne naše pomoći za izbavljenje.

Nakon završetka svete mise nastavljeno je druženje za stolim, koje je imalo svoj završetak u župnoj crkvi s razmatranjem o Blaženoj Djevici Mariji i njezinoj pomoći i zagovoru životu. Ujedno je predstavljena Obiteljska hodočasnička kapelica, koja je predana na čašćenje svim župaam kojima upravlja vlč. Bošnjakovića i koja pohađa pojedine obitelji kao oblik obiteljske molitve i pastorala.
                                                           Davor Kormanjoš