VIGILIJA PRVE ADVENTSKE NEDJELJE 2017. U NOVOM SLANKAMENU

04. prosinac 2017.

NOVI SLANKAMEN (TU) - U subotu 2. prosinca 2017. godine uoči Prve adventske nedjelje u župnoj crkvi  u Novom Slankamenu upaljena je prva adventska svijeća. Vjernici su se okupili u predvečerje Prve adventske nedjelje u župnoj crkvi  kada im je župnik preč. Berislav Petrović navijestio nedjeljno evanđelje. U svom kratkom govoru je rekao: „Ušli smo u sveto vrijeme adventa, sveto vrijeme iščekivanja. I sama ova pomisao, Nebeski kralj kojemu je dana sva vlast na nebu i zemlji, jedini Očev sin, silazi s neba.  On silazi među nas, i njegovo ime je Emanuel što znači s nama Bog. A što znači to s nama Bog? Ne bavi se On samo s nebom, nego se bavi sa svakom od nas. Svakome je kralj bliz. Sigurno želimo da se Božić rodi i u našemu srcu. Zato je ovo povlašteno vrijeme, vrijeme ne samo čekanja, nego i vrijeme budnosti. Bdije onaj koji očekuje, bdije onaj koji voli. Stoga budno očekujmo Spasitelja svijeta. Sada je vrijeme molitve, vrijeme koje treba više posvetiti bližnjima.“ Župnik Petrović je također pozvao svoje župljane na aise zornice te im poručio da budu apostoli i učine neka dobra djela, pozivajući i druge na zornice. Prikladnom adventskom pjesmom „Padaj s neba roso sveta“ vjernici su predvođeni svojim župnikom izašli u portu crkve, te upalili svijeću na velikom adentskom vijencu koji su uspješno priredili župljani župe.

Nakon obreda vjernici su se zadržali u župnoj dvorani pjevajući Adventske pjesme.

Darko Peka