SUSRET VOLONTERA CARITASA SRIJEMSKE BISKUPIJE

HRTKOVCI (TU) - U subotu, 21. 04. 2018. u prostorijama župe Hrtkovci održan godišnji susret volontera  Caritasa Srijemske biskupije. Susret je započeo sa uvodnom molitvom i pozdravom koje je predvodio prečasni Jozo Duspara, ravnatelj Caritasa Srijem. Prvi dio susreta bio je posvećen duhovnoj obnovi volontera, pored prečasnog Duspare,duhovni nagovor je održao prečasni Mihajlo Malacko, grkokatolički svećenik. Drugi dio susreta bio je posvećen prezentaciji o Voluntarizmu, što je volontiranje i tko su volonteri.  Prezentaciju je održala Jovana Lončarević iz Caritasa Srbije. Nakon predavanja sledila je razmjena iskustava volontera iz župa, koji su predstavljali svoje karitativne aktivnosti koje provode tijekom godine. Na susretu je bilo preko 50 volontera i djelatnika Caritasa iz slijedećih župa: S. Mitrovica, Beočin, Čerević, S. Kamenica, Šid, Sot, Jamena, Zemun, Hrtkovci, Nikinci, Platičevo.

Petar Dujić

Koordinator Biskupijkog Caritasa Srijem