SLAVLJE SVETKOVINE SVETE ANE U LAĆARKU

04. kolovoz 2011.

Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto5LAĆARAK, 26. srpnja 2011. - U utorak 26. srpnja 2011. godine vjernici župe Laćarak, proslavili su svoju nebesku zaštitnicu, svetu Anu. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je prečasni Eduard Španović, generalni vikar Srijemske biskupie, dekan srijemskomitrovačkog dekanata i župnik župe Svetog Dimitrija u Srijemskoj Mitrovici u zajedništvu sa svećenicima srijemskomitrovačkog dekanata

LAĆARAK, 26. srpnja 2011. - U utorak 26. srpnja 2011. godine vjernici župe Laćarak, proslavili su svoju nebesku zaštitnicu, svetu Anu. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je prečasni Eduard Španović, generalni vikar Srijemske biskupie, dekan srijemskomitrovačkog dekanata i župnik župe Svetog Dimitrija u Srijemskoj Mitrovici u zajedništvu sa svećenicima srijemskomitrovačkog dekanata vlč. Nikicom Bošnjakovićem, župnikom u Šidu, vlč. Željkom Tovilom, župnikom u Rumi, grkokatoličkim svećenikom vlč. Zinovij Vovkom, župnikom u Srijemskoj Mitrovici i vlč. Mariom Paradžikom, župnim vikarom u Srijemskoj Mitrovici uz sudjelovanje velikog broja vjernika župe slavljenice i gostiju iz Srijemske Mitrovice, Stare Bingule i okolnih mjesta.

Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto4

Na početku je nazočne pozdravio župnik Španović koji je i predvodio euharistijsko slavlje. Prigodnu homiliju održao je vlč. Bošnjaković, koji je istaknuo kako se današnje obitelji trebaju ugledati na svetu Anu i Joakima, roditelje Blažene Djevice Marije, te u njima tražiti ideal za odgoj i izgradnju svoje djece. Ukazao je i na problem današnjeg odgoja djece koje nameće trenutni tempo života i ponuda različitih medija, no i velike potrebe molitve unutar obitelji.

Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto1 Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto7                               Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto2

Misno slavlje je uzveličao i blagoslov novog oltara, kipova Blažene Djevice Marije i svetog Josipa te postaja križnog puta. Predvoditelj slavlja Španović, koji je blagoslovio predmete i koji je najzaslužniji za ponovno buđenje vjerskog život ove župe nakon 30 godina mirovanja, svoje molitve uputio je prvo Svemogućem Bogu zahvaljujući mu na milosti koje je podijelio ovoj zajednici i pomogao da ponovo ustane na noge.

Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto3

Potom je zahvalio svim mještanima župljanima župe i ostalim dobročiniteljima koji su sudjelovali i pomogli na bilo koji način da sagrade i uljepšaju crkvu i župni dom kao i da prakticiraju svoju kršćansku vjeru zajedničkim okupljanjem.

Na kraju mise župni vikar Paradžik uputio je riječi zahvalnosti svima koji su pomogli u organizaciji i izvedbi ove proslave svete Ane u Laćarku.

Lacarak_Sveta_Ana_2011._foto6

Slavlje je nastavljeno za zajedničkim stolom u dvorištu župne crkve gdje su svi vjernici pozvani na kolače i sok, što su spremile vrijedne ruke vjernika Laćarka.

Mario Paradžik