SLAVLJE PRVE SVETE PRIČESTI U SRIJEMSKOJ MITROVICI

SM_pricest_2013_pf5

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - 23. lipnja 2013. godine u župi Srijemska Mitrovica bilo je slavlje Prve svete pričesti. Nakon trogodišnje priprave kroz školski vjeronauk i župnu katehezu kao neposrednu pripravu djeca su poučena i pripravljena za njih i za ovaj svečani dan.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - 23. lipnja 2013. godine u župi Srijemska Mitrovica bilo je slavlje Prve svete pričesti. Nakon trogodišnje priprave kroz školski vjeronauk i župnu katehezu kao neposrednu pripravu djeca su poučena i pripravljena za ovaj svečani dan u zajedništvu s čitavom župnom zajednicom.

SM_pricest_2013_pf1

Dan Prve svete pričesti uvijek je drag i svečan dan za svaku župnu zajednicu. Tako je i ovogodišnja proslava Prve svete pričesti protekla svečano i veličanstveno. Prvopričesničko slavlje predvodio je mons. Eduard Španović, župnik i generalni vikar a suslavio je vlč. Mario Paradžik, župnik u Laćarku i pastoralni suradnik u Srijemskoj Mitrovici. Na početku misnog slavlja i nakon pričesti djeca su imala prigodni program.

SM_pricest_2013_pf3

Župnik, pozdravljajući prvopričesnike, rekao im je da nikada ne zaborave ovaj dan i događaj Prve svete pričesti. Pozdravljajući roditelje naglasio je kako su učinili ono što je dobro, mudro i korisno za njihovu djecu, omogućivši im vjerski odgoj i Prvu svetu pričest. Župnik ih je podsjetio da su na krštenju svoga djeteta obećali da će svoje dijete odgajati u vjeri kako bi živjelo prema Božjim zapovjedima i da su na ovaj način ispunili datu riječ Bogu na krštenju svoga djeteta. Posebna je radost i zadovoljstvo što su sva djeca koja su pozvana i koja su krštena u Katoličkoj crkvi primili Prvu svetu pričest.

SM_pricest_2013_pf4

Misno slavlje uveličao je zbor mladih, što je ujedno bio veliki dar i ohrabrenje mladih župe Srijemska Mitrovica prvopričesnicima kao i poziv na život unutar župne zajednice te svjedočanstvo radosnog služenja Bogu kroz sviranje i pjesmu.

SM_pricest_2013_pf5

Nakon misnog slavlja nastavljeno je zajedništvo i druženje u župnoj dvorani i župnom dvorištu.

Mario Paradžik