PRVA SVETA PRIČEST U SRIJEMSKOJ MITROVICI

03. srpanj 2017.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - U nedjelju 25. lipnja u katedrali Svetog Dimitrija, đakona i mučenika slavljena je prva sveta pričest. Svečanu svetu misu predvodio je župnik mons. Eduard Španović.

Za susret s Gospodinom Isusom u Euharistiji prvopričesnici su se savjesno i marljivo pripremali. Na svetoj misi su sa zapaljenom svijećom u ruci obnovili krsna obećanja i zavidno pokazali svoje znanje o vjeri. Nakon pričesti su zahvalili svome božanskom Gostu i obećali mu vjernost i čistoću. Svojim aktivnim sudjelovanjem na svetoj misi i svojom čistom dušom obradovali su Isusa i sve nazočne.

Župnik je potakao djecu i roditelje u svojoj propovjedi: "Uradili ste dobro, plemenito i korisno za svoju djecu što ste ih poticali i redovito slali na vjeronauk. Djetetu je potrebna svaka vrsta odgoja kako onog intelektualnog, kulturnog tako i ovog vjerskog,... Vama, pak djeco neka Gospodin da snage kako biste što bolje upoznali veličinu Božje ljubavi." rekao je na koncu homilije župnik Španović.

Misu je animirao dječiji zbor pod vođstvom s. Cecilije Tomkić.

Nakon svete mise svi su imali prilike zadržati se u dvorani i dvorištu župe na čašici razgovora i druženja s prvopričesnicima.

sjemeništarac Đuro Juhas