PROVALA U ŽUPNU KUĆU U ČEREVIĆU

ČEREVIĆ (TU) - U nedjelju15. travnja 2018. tijekom služenja jutarnje svete mise između 8. i 8 i 50 sati nepoznati počinitelji provalili su u župnu kuću u Čereviću, u Srijemskoj biskupiji. Nepoznati počinitelji su obili ulazna vrata, ušli, isprevrtali osobne stvari, otvarali ormare i ladice. Od stvari u kući ništa nije odneseno, već je otuđena nekoliko stotina eura namjenjenih za tekuće troškove same župe.Župnik Zdravko Čabrajac odmah je obavijestio lokalnu policijsku postaju u Beočinu i na očevid su odmah došla dva policajca, te naknadno inspektor u kriminalističkoj policiji i dvojica kriminalističkih tehničara koji su izuzeli otiske prstiju, te obaćali daljnje postupanje po službenoj dužnosti.

Obje vjerske zajednice u mjestu osuđuju ovaj vandalski čin i pozivaju nadležne da što prije pronađu počinitelje i privedu ih pravdi te poduzmu sve što je u njihovoj moći kako bi zaštitili svećenike i crkvene objekte.

Davor Kormanjoš