PROVALA U ŽUPNU KUĆU I CRKVU U NOVIM BANOVCIMA

08. svibanj 2015.

NOVI BANOVCI, (TU) - U noći između 3. i 4. svibnja nepoznati počinioci provalili su u župnu crkvu Rođenje Blažene Djevice Marije i župnu kuću u Novim Banovcima. Kroz prozor sakristije, koji su razbili, ušli su u crkvu i otvarali škrabice, ormarić, ladice i svetohranište u potrazi za novcem. Uz štetu na prozoru otuđili su manju svotu novca koji su pronašli. U župnu kuću su pokušali ući najprije oštetivši prozor kupatila što im nije pošlo za rukom. Potom su obili ulazna vrata i ušli u kuću gde su isprevrtali i razbacali stvari i otvarali ormare i ladice. Od stvari u kući ništa nije odneto osim nekoliko stotina eura namjenjenih za radove na crkvenim objektima.
Srijemski biskup Đuro Gašparović osuđuje ovaj vandalski čin i poziva nadležne da što prije pronađu počinitelje i da ih privedu pravdi, te da poduzmu sve što je u njihovoj moći kako bi zaštitili svećenike i crkvene objekte.
                                                                                                                                               Dušan Milekić