PROSLAVLJENA SVETKOVINA IMENA MARIJINA U NOVOM SADU

14. rujan 2011.

Crkva_imena_Marijinog_1NOVI SAD, 11. rujna 2011. –  U nedjelju 11. rujna u glavnoj novosadskoj župi svečano je proslavljena svetkovina Imena Marijina. U 10 sati je svetu misu predvodio biskup srijemski mons. Đuro Gašparović a koncelebrirao je župni vikar Marijan Vukov, dok je župnik Janos Sztrikovits slavio misu u 11,30 sati na mađarskom jeziku.

NOVI SAD, 11. rujna 2011.  – U nedjelju 11. rujna u glavnoj novosadskoj župi svečano je proslavljena svetkovina Imena Marijina. U 10 sati je svetu misu predvodio biskup srijemski mons. Đuro Gašparović a koncelebrirao je župni vikar Marijan Vukov, dok je župnik Janos Sztrikovits slavio misu u 11,30 sati na mađarskom jeziku.Nakon pozdrava župnika na početku euharistijskoga slavlja biskup gost je izrazio svoju radost i zadovoljstvo što može biti zajedno s vjernicima susjedne Subotičke biskupije u župi Imena Marijina u Novom Sadu. Naime, Dunav je granica između Srijemske i Subotičke biskupije. Euharistiju je pratio pjevanjem župni zbor Imena Marijina, a slavlje je izravno prenosio Radio Marija Srbije.

Crkva_imena_Marijinog_1

U homiliji je biskup istaknuo povezanost Marijina poziva i poslanja s našim poslanjem te ohrabrio vjernike da uvijek budu ustrajni molitelji te zaufano traže majčinski zagovor Nebeske Majke. “Marija je za nas uzor poziva. Svi smo pozvani izići iz svoga uhodanoga života. Pozvani smo na akciju koja treba prerasti u povijesnu dimenziju, koja će donijeti sreću čovječanstvu. Stoga nam treba ljudi, svećenika i Kristovih vjernika laika, koji će svjedočiti o ljubavi Božjoj koja uzima ljudsko tijelo, o ljubavi Isusa Krista, o Kristovu čovjekoljublju. Treba nam takvih, upravo u ovo vrijeme, danas”, poručio je Gašparović.

Crkva_imena_Marijinog_2

Danas, 12. rujna, na sam dan svetkovine Imena Marijina, u župi je upriličeno cjelodnevno klanjanje pred Presvetim. U isto vrijeme svećenici novosadskoga dekanata imaju duhovnu obnovu, kada nakon razmatranja i sami sudjeluju s vjernicima u euharistijskome klanjanju. Prigoda je to da se na sam dan slavlja učvršćuje i osnažuje prezbitersko zajedništvo.

Marijan Vukov