PROSLAVLJEN CRKVENI GOD U SRIJEMSKOJ KAMENICI

14. svibanj 2018.

SRIJEMSKA KAMENICA (TU) - Župa Našašća svetog Križa u Srijemskoj Kamenici 3. svibnja proslavila je patrona – naslovnika svoje župe. Svečanom svetom misom predsjedao je preč. Jozo Duspara, župnik župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Zemunu i direktor Caritasa Srijemske biskupije u zajedništvu sa svećenicima Petrovaradinskog dekanata. U svečanoj kirvajskoj misi uz vjernike župe Srijemska Kamenica sudjelovali su vjernici okolnih župa.
Prečasni Duspara je u svojoh homiliji posebno naglasio važnost križa kao simbola mučeništva, ali i spasenja za nas kršćane. Istaknuo je također da se ne trebamo bojati istaknuti križ u svojim kućama kao i isticati križ u javnosti, jer križ je ujedno i simbol našeg kršćanskog identiteta, bilo istoka ili zapada.
Po završetku svečane mise druženje je nastavljeno u župnim prostorijama.

Tekst: Davor Kormanjoš
Foto: Mia Vicković