PROSLAVA SVETOG NIKOLE U SRIJEMSKIM KARLOVCIMA

11. prosinac 2018.

SRIJEMSKI KARLOVCI (TU) – U nedjelju, 9. prosinca 2018. godine , na prvu nedjelju Došašća, upriličena je vanjska proslava spomendana svetog Nikole, biskupa. Svetu misu nedjelje Došašća predvodio je preč. Marko Loš, župni upravitelj župe. U homiliji se predvoditelj nedjeljnoga adventskoga slavlja osvrnuo na adventski hod prema Božiću i pripravu na veliki blagdan Rođenja Isusova. Pozvao je na pripravljanje puta dolasku Gospodina, kako je pozvao i sveti Ivan Krstitelj, preteča Isusov. Istoga dana je upriličen i dan obilježen sloganog “Sveti Nikola dolazi u Srijemske Karlovce”. Kako je sveti Nikola djeci omiljen svetac, i ove su godine najmlađi članovi župe Presveto Trojstvo u Srijemskim Karlovcima dočekali darovatelja pjesmicama i recitacijama, koje je pripremila ravnateljica karlovačkog župnog zbora Vlasta Malešević , a klavirsku pratnju djeci je pruzio Zvonko Tadic. Od svetog Nikole su mališani dobili očekivane darove, kao i svake godine.