PROSLAVA SVETE CECILIJE U ŽUPI PRESVETOG TROJSTVA U SURČINU

23. studeni 2017.

SURČIN (TU) - Na dan svete Cecilije 22.studenog 2017. u župi Presvetog Trojstva u Surčinu u 18 sati slavljena je misa na kojoj su članovi župnog pjevačkog zbora s preč. Markom Kljajićem i župljanima zahvalili na dosadašnjoj i molili za dalju potporu ove zaštitnice crkvene glazbe.

Poslije mise nastavljena je proslava u prostorijama Hrvatske čitaonice Fischer. Okupilo se 40-tak župljana i članova pjevačkog zbora. Ove godine su se udružili jer župa Presvetog Trojstva njeguje pučko pjevanje. Prostorija Čitaonice je pripremljena za svečanost a na vidnom mjestu istaknuta je slika svete Cecilije. Proslava je počela s pjesmama crkvenog zbora pod vodstvom orguljašice Renate Gašpar. Između pjesama umetnut je program koji je pripremila literarna sekcija Čitaonice. Dvoje članova Čitaonice su pročitali životopis svete Cecilije, legendu o njoj i značenje imena. Nakon toga je član literarne sekcije Stjepan Volarić pročitao svoje najnovije aforizme.

Večer se nastavila druženjem uz zabavni program grupe „Momci sa Orešca“ koji su dio glazbene sekcije Čitaonice.

Katica Naglić