PROSLAVA MALE GOSPE U NOVOJ BINGULI

18. rujan 2015.

NOVA BINGULA, (TU) - Filijalna crkva i katolička zajednica u Novoj Binguli koja je posvećena Maloj Gospi – Rođenju Blažene Djevice Marije proslavila je svoju nebesku zaštitnicu 8. rujna 2015. godine svečanom svetom misom koju je predvodio mons. Eduard Španović, srijemskomitrovački župnik i generani vikar u zajedništvu s vlč. Mariom Paradžikom, župnikom u Laćarku i pastoralnim suradnikom u Srijemskoj Mitrovici  i vlč. Željkom Štimcem, župnim vikarom u Srijemskoj Mitrovici.

U homiliji predvoditelj je govorio o Majci Božjoj koja je bila predodređena i bezgrješno začeta kao hram pripravljen za stan Isusa Krista.

Ovog ljeta crkva je iznutra i izvana detaljno obnovljena te je nabavljen novi crkveni namještaj. Od crkvenog namještaja nabavljen je novi  oltar , svetohranište, postolje za kip BDM i nove klupe. Na početku mise mons. Španović  je blagoslovio obnovljenu crkvu, a prije prikazanja novi oltar i tabernakul. Na misi su sudjelovali u velikom broju domaći i gosti.

Nakon mise u crkvenom dvorištu domaćini su pripremili domjenak  te se slavlje nastavilo u prijateljskom druženju i razgovoru. Mario Parađžik