PROSLAVA MALE GOSPE U NOVIM BANOVCIMA

09. rujan 2013.

Mala_Gospa_Banovci_2013_pf1      NOVI BANOVCI (TU) – U nedjelju 8. rujna 2013. godine, na blagdan  Rođenja Blažene Djevice Marije, okupio je veći broj vjernika Novih Banovaca kao i gostiju iz okolnih župa. Slavlju su se pridružile i Školske sestre Svetog Franje i Sestre Milosrdnice Svetog Vinka Paulskoga iz Zemuna. Misu je predvodio župnik iz Surčina preč. Marko Kljajić, a homiliju je održao domaći župnik vlč. Dušan Milekić.

Mala_Gospa_Banovci_2013_pf2

Na početku mise vlč. Milekić pozdravio je predvoditelja misnoga slavlja, goste kao i vjernike ove župe. Temelj naše vjere jeste Isusovo rođenje, muka, smrt i uskrsnuće. I samo današnje Evanđelje govori o Isusovom rođenju. Zašto bi onda Marijino rođenje imalo toliki značaj nama vjernicima? Njezino rođenje poziva nas na pouzdanje u njezinoga Sina koje je i ona imala. Potiče, da naš život bude mogućnost njegova rođenja. Kao što je moje rođenje i život bilo mogućnost rođenja Spasitelja svih nas, tako i vi. Neka se rađa kroz vaš život i trud da obitelji ostanu jedno i da rastu u skladu i dobrim vrijednostima. Rađat će se među mladima kad se bore da ostanu u vjeri, bez droge i alkohola. Kada svoje križeve prihvatamo i nosimo strpljivo on se rađa i daje snagu, istakao je vlč. Milekić u svojoj homiliji.

Mala_Gospa_Banovci_2013_pf1

Nakon pričesti i popričesne molitve župnik Dušan zahvalio je svima na sudjelovanju u slavlju i svima koji su pomogli oko pripreme za proslavu te sve prisutne pozvao na druženje u župno dvorište.

Nakon posvetne molitve koju Banovčani mole Gospi u čast, pečasni Kljajić podjelio je blagoslov svim prisutnima. Druženje je nastavljeno uz pripravljenu čast od strane župljana i međusobni razgovor kako s gostima tako i s domaćim vjernicima.

Dušan Milekić